Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 10d. 00:00

Bedarbių pašalpos lietuviams Londone leido nebenakvoti gatvėje

Gyvenimas užsienio valstybėse ne visiems ir ne visada rožėmis klotas.
„Tauragės kurjerio“/Renaldo Malycho nuotrauka / Benamis vyras guli prie Graikijos banko.

Didžioji Britanija jau artimiausiu metu ketina imtis priemonių apriboti imigrantų iš kitų ES šalių srautą atimant iš jų galimybę vos atvykus iškart pretenduoti į pašalpas. Tačiau Londono gatvėse miegojusi lietuvė Oksana teigia, kad tik bedarbių pašalpos jai su vyru leido susirasti stogą virš galvos.

Tai Oksana pasakoja britų televizijos BBC2 žurnalistui Fergalui Keane'ui, parengusiam dokumentinę laidą apie benamius imigrantus. Laidoje, kuri pavadinta „Nematomas Britanijos imigrantų pasaulis“, Oksana pasakoja, kaip atvyko į Didžiąją Britaniją ir buvo apgauta.

Moteris negavo žadėto darbo, o jos kelionę suorganizavęs asmuo dingo it į vandenį palikdamas Oksaną visiškai vieną.

Laidoje rodoma, kad Oksana miega gatvėje kartu su vyru. Čia pora laukia dienos, kai Didžioji Britanija jiems, kaip Europos Sąjungos piliečiams, pradės mokėti bedarbių pašalpas.

„Maniau, kad Anglijoje bus lengviau. Lengviau galėsiu susirasti darbą“, – aiškina ji.

Tiesa, netrukus pripažįsta, kad šias paieškas kur kas labiau nei užsienio pasas apsunkino buvusi priklausomybė nuo heroino ir teismo nuosprendis už vagystę iš parduotuvės.

„Žinoma, situacija, į kurią patekome, liūdina“, – pripažino lietuvė.

Žurnalistas į Oksanos nakvynės vietą sugrįžo po trijų mėnesių. Moters ir vyro gatvėje jis neberado. Per tą laiką pora sulaukė pašalpų ir išsinuomojo butą.

„Kas savaitę kiekvienas gauname po 72 svarus (295 litus). Šimtą svarų sumokame už nuomą, o 44 svarai  (180 litų) lieka mums. Lietuvoje neturime nieko panašaus“, – pasakojo Oksana.

Pora tikina nenusprendusi, kad gaunant tokias pašalpas darbo jiems nebereikia. Tačiau Oksana pripažįsta, kad pasiūlymo dirbti valytoja veišbutyje ji atsisakė. Moteris aiškina tai padariusi dėl senos traumos, kurią turi nuo to laiko, kai vartojo narkotikus.

Didžiosios Britanijos benamiams skirta labdaros organizacija „Broadway“ yra suskaičiavusi, kad Londono gatvėse pernai gegužę-spalį gyveno 1672 žmonės.

9,8 proc. Londono benamių buvo atvykėliai iš Rytų Europos šalių. Kitaip tariant, beveik vienas iš dešimties benamis Didžiosios Britanijos sostinėje – imigrantas iš Rytų Europos šalių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min