Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų policija iš pilies pavogtus šarvus ir neįkainojamą paveikslą rado pas lietuvius

Pilis, iš kurios pavogtos vertybės
Pilis, iš kurios pavogtos vertybės
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsiėmusi labdarai atiduodamų daiktų vagių paieška Didžiosios Britanijos policija surado kur kas daugiau nei tikėjosi. Atliekant kratas lietuvių namuose buvo surasti senoviniai šarvai ir neįkainojamas paveikslas, kurie pernai rugsėjį buvo pavogti iš istorinių vertybių ir meno kūrinių kolekcininkui priklausančios pilies, rašo „The Telegraph“.

Labdaros vagis policija susekė į vieną iš maišų įdėjusi prietaisą, rodantį, kur yra krovinys.  Tačiau tai, ką rado per kratas, policininkus nustebino kur kas labiau, nei jie tikėjosi.

Paaiškėjo, kad Halo mieste gyvenančių lietuvių namo kieme esančioje saugykloje surado dalį iš pernai pavogtos meno kūrinių ir istorinių vertybių kolekcijos.

Pavogti šarvai
Pavogti šarvai

Tuomet, surišę ir metaliniu strypu sumušę aštuoniasdešimtuosius metus einantį kolekcininką Brianą Dalley ir beisbolo lazda aptalžę jo šunį, vagys pavogė penkis istorinių šarvų komplektus, Oliverio Cromwellio paveikslus ir Sadamui Husseinui priklausiusį kardą.
Manyta, kad vogti daiktai buvo greitai parduoti juodojoje rinkoje ir išgabenti iš šalies, todėl radinys lietuvių kieme esančioje slėptuvėje pareigūnus labai nustebino.

Policininkai įtaria, kad pilies apiplėšimą surengė nusikalstama grupuotė iš Rytų Europos.

Pavogtas Oliverio Cromwellio paveikslas
Pavogtas Oliverio Cromwellio paveikslas

Dėl apiplėšimo įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Tačiau vienas lietuvis, kurio tapatybė nenurodoma, už vogtų daiktų laikymą ir disponavimą šaunamuoju ginklu nuteistas septyneriems metams ir trims mėnesiams nelaisvės. Kitas vyras dar laukia nuosprendžio. Dėl dar dviejų galimai su nusikaltimu susijusių lietuvių policija paskelbė paiešką. Manoma, kad jie gali slapstytis Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min