TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Danijoje sukurta 52 tūkst. naujų darbo vietų atvykėliams: nekvalifikuotų darbų imasi ir nemažai lietuvių

Statybos
123rf.com nuotr. / Statybos
Šaltinis: 15min
4
A A

Pastaraisiais metais Danijoje sukurta tūkstančiai darbo vietų atvykėliams iš Rytų Europos, rašo danų portalas ekstrabladet.dk.

Tai atskleidžia duomenys, kuriuos leidinys gavo iš Danijos įdarbinimo agentūros.

Per pastaruosius penkerius metus sukurtose darbo vietose „įsitaiso“ rumunai, lenkai ir lietuviai. Lietuva šiame straipsnyje priskiriama prie Rytų Europos šalių, nors neseniai Jungtinės Tautos paskelbė statistinius duomenis, kur Lietuva priskirta ne prie Rytų Europos, o Šiaurės Europos šalių.

52 tūkst. darbo vietų atvykėliams

Nauji duomenys atskleidžia, kad nuo 2011 iki 2016 m. Danijoje sukurta 52 tūkst. darbo vietų visu etatu atvykėliams.

Kas penkta naujai sukurta darbo vieta esą tenka lenkams. Antrieji šiame sąraše rikiuojasi rumunai, kurie per penkerius metus užėmė 8500 naujai sukurtas darbo vietas, tuo metu lietuviams teko 2300 šių darbo vietų.

Populiariausia darbo vieta – statybos

Populiariausia tarp atvykėlių iš Rytų Europos – dirbti statybose. Vien tik lenkų šioje pozicijoje 2016-aisiais visu etatu dirbo 4600.

Taip pat darbinamasi geležies, metalo ar maisto pramonėje, dirbama žemės ūkio darbus, taip pat darbinamasi viešbučiuose, restoranuose, valymo įmonėse. Daugelis šių sričių užpildytos rytų europiečių.

Atvykėlių lankstumas

Jonas Felbo-Koldingas iš Danijos Darbo Santykių Tyrimų centro (FAO) paaiškino, kodėl rytų europiečiai yra populiarūs tarp Danijos darbdavių.

„Dalis jų imasi pirmiausia nekvalifikuoto darbo“, – atkreipia dėmesį jis. Taip pat, anot jo, jie lankstūs dėl darbo laiko ir darbo organizavimo. „Kai kurie yra tokie dėl to, kad atvyksta čia laikinai ir vieni, todėl žiūri lanksčiai į tai, kiek jie gali dirbti“, – priduria jis. Be to, atvykėliai iš Rytų Europos esą žiūri pakankamai lanksčiai ir į atlyginimo klausimą.

Dalis jų imasi pirmiausia nekvalifikuoto darbo, – atkreipia dėmesį Jonas Felbo-Koldingas.

„Palyginti su tuo, ką jie gauna Rytų Europoje, dirbdami visu etatu, ir čia, yra ženklus skirtumas“, – sako jis.

Viešbučių tinklo direktorius: samdome tuos, kurie ieško darbo

Vieno iš viešbučių tinklų Danijoje direktorius Allanas Agerholmas sako, kad samdo tuos, kurie ieško darbo.

Jis teigia, kad yra įdarbinęs ir rytų europiečių. „Daugiausia jie dirba nekvalifikuotą darbą. Tačiau atsiranda tokių, kurie padaro karjerą“, – teigia A.Agerholmas.

Pasak jo, daugelis užsieniečių įdarbinami už labai žemą atlyginimą. Be to, kai kurių darbų, kuriuos čia dirba atvykėliai iš Rytų Europos, dažnas vietinis nė nesiimtų.

Ministras: gerai, kad jie užpildo spragas

Danijos darbo ministras Troelsas Lundas Poulsenas taip pat pakomentavo atvykėlių vietą Danijos darbo rinkoje: „Visų pirma, gerai, kad rytų europiečiai dirba Danijoje ir užpildo spragas darbo rinkoje“.

Vis dėlto jis atkreipia dėmesį į tai, kad yra ir to minusų: esą atsiranda nemažai tokių, kurie tėra naudos gavėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min