TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl atvykėlių iš ES Didžiosios Britanijos ekonomika per dešimtmetį išaugo 20 mlrd.svarų

Londonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Londonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukštos kvalifikacijos imigrantai iš Europos Sąjungos (ES) šalių Didžiosios Britanijos ekonomikai per dešimtmetį atnešė apie 20 mlrd.svarų sterlingų. Atvykėliai iš ES sumoka daugiau mokesčių Didžiajai Britanijai, negu iš jos gauna socialinių išmokų, rašo naujienų svetainė independent.co.uk.

Tokie duomenys buvo paskelbti po to, kai Liberalų demokratų partijai priklausantis ministras Normanas Bakeris atsistatydino iš vyriausybės, apkaltinęs kolegas Konservatorių partijoje nesugebėjimu vykdyti „racionalios, įrodymais paremtos politikos“. Jis taip pat piktinosi, kad konservatoriai yra apsėsti imigracijos fobijos.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas neseniai pareiškė, jog sieks apriboti imigrantų iš ES šalių narių atvykimą į šalį.

Teigiama, kad nuo 2000 m. atvykę imigrantai iš ES, tarp jų ir iš naujųjų bloko šalių, tokių kaip Lenkija, sukūrė 20 mlrd. svarų pridėtinę vertę Didžiosios Britanijos ekonomikai. 

Londono universiteto koledžo (UCL) atliktas tyrimas parodė, kad jeigu Didžioji Britanija nuspręstų atbaidyti aukštą kvalifikaciją turinčius imigrantus iš ES šalių, tai brangiai kainuotų šalies ekonomikai. 

Nuo 2000 m. atvykę imigrantai iš ES, tarp jų ir iš naujųjų bloko šalių, tokių kaip Lenkija, sukūrė 20 mlrd. svarų pridėtinę vertę Didžiosios Britanijos ekonomikai. Imigrantai iš senųjų ES šalių, tokių kaip Vokietija ir Prancūzija, sumokėjo 64 proc. daugiau mokesčių, negu gavo išmokų. Net ir imigrantai iš Vidurio ir Rytų Europos šalių, kurios įstojo į ES 2004 m., sumokėjo 12 proc. daugiau mokesčių, negu gavo įvairaus pobūdžio pašalpų iš Didžiosios Britanijos. 

Be to, didelė dalis imigrantų iš ES šalių yra įgiję gerą išsilavinimą, o jų turimo žmogiškojo kapitalo vertė siekia 6,8 mlrd. svarų.

Taip pat paaiškėjo, jog imigrantai iš ES šalių 43 proc. rečiau yra linkę gyventi tik iš valstybės teikiamų pašalpų, palyginti su Didžiojoje Britanijoje gimusiais žmonėmis. 

Be to, didelė dalis imigrantų iš ES šalių yra įgiję gerą išsilavinimą, o jų turimo žmogiškojo kapitalo vertė siekia 6,8 mlrd. svarų.

Nacionalinio ekonomikos ir socialinių tyrimų instituto direktorius Jonathanas Portesas teigia: „Dar kartą patvirtinta, kad imigracijos iš Europos ir kitų regionų į Didžiąją Britaniją augimas per pastarąjį dešimtmetį buvo naudingas šalies piliečiams. Ministrai ir politikai privalo pažiūrėti iš visų pusių, prieš nuspręsdami apriboti laisvą darbuotojų judėjimą“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min