TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dingti per 60 sekundžių: žaibišką plėšimą Londone įvykdęs Rimantas Borisovas pasiųstas už grotų

Rimantas Borisovas
Metropolitan Police / Rimantas Borisovas
Šaltinis: 15min
1
A A

Ginkluotais prabangių aksesuarų ir papuošalų apiplėšimais kaltintas Rimantas Borisovas Didžiosios Britanijos pareigūnų buvo sučiuptas prabėgus dviems metams po beveik 129 tūkst. svaro sterlingų vertės laikrodžių vagystės. Suradus ir ištyrus nusikaltimo vietoje rastus kraujo pėdsakus lietuvis Anglijoje nuteistas 12 metų kalėjimo.

32-ejų lietuvis praėjusių metų gruodį teisme apkaltintas ginklo laikymu bei prabangios parduotuvės „Mappin and Webb“ Londone centre apiplėšimu, įvykdytu 2014-ųjų birželį. Pareigūnams tiriant nusikaltimą paaiškėjo, kad kraujas, rastas nusikaltėliui susižeidus išdaužiant laikrodžių vitriną, priklauso Vokietijoje prasikaltusiam lietuviui.

Paaiškėjo, kad Vokietijoje R.Borisovas atliko bausmę už grotų už daugybę nusikaltimų. Jis buvo nuteistas už priklausymą nusikalstamai grupuotei, 2009-aisiais pavogusiai prabangų BMW bei įvykdžiusiai dar 13 plėšimų. Negana to, R.Borisovas Lietuvoje apkaltintas dokumentų klastojimu.

Pareigūnai išsiaiškino, kad nusikaltėlis į Londoną iš Lietuvos atskrido likus dviems dienoms iki plėšimo, o kitą dieną po nusikaltimo išskrido į Lenkiją.

Pavogti laikrodžiai dingo

Laikrodžių parduotuvės plėšimą R.Borisovas įvykdė su dviem bendrininkais. Vienas iš jų, apsimetė esąs moterimi, bandydamas nuslėpti savo tapatybę. Patekęs į parduotuvę vyras netrukus nutaikė ginklą į apsaugos darbuotoją. Paskui jį į vidų įsiveržė du gobtuvais galvas pridengę, veidus po kaukėmis slepiantys vyrai mėlynais džinsais.

Bendrininkams nepavyko išdaužti pačių brangiausių laikrodžių vitrinų, tad R.Borisovas plaktuku išmušė kitų laikrodžių vitrinas, bet tuo metu susipjaustė ranką. Pagrobę 20 laikrodžių, kurių bendra vertė 128740 svaro sterlingų, nusikaltėliai spruko, parduotuvėje išbuvę trumpiau nei minutę.

R.Borisovas buvo sulaikytas oro uoste, atskridęs iš Lenkijos į Jungtinę Karalystę.

Paskelbus tarptautinę paiešką, britų policija netruko rasti nusikaltėlį. R.Borisovas buvo sulaikytas oro uoste, atskridęs iš Lenkijos į Jungtinę Karalystę.

Bylą teisme pristatęs detektyvas seržantas Benas Kennedy'is neslėpė, kad lietuvio veiksmai buvo kruopščiai suplanuoti ir sąmoningi.

„Borisovas priklausė organizuotai nusikaltėlių grupuotei ir atvyko į Jungtinę Karalystę planuodamas įvykdyti šį nusikaltimą. Mūsų policija dirbo su Europos teisėsauga ir džiaugiuosi, kad šiam vyrui teisėjas skyrė bausmę, kurios jis nusipelnė. Tikimės, kad ši byla bus įrodymas kitiems nusikaltėliams, kad nesvarbu, kiek tai truks, mes sučiupsime kaltuosius ir juos nubausime“, – sakė pareigūnas.

Laikrodžiai, kuriuos per apiplėšimą pagrobė lietuvis su bendrininkais, taip ir nebuvo rasti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min