Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviguba žmogžudystė Airijoje: ir kaltinamasis, ir aukos ruošėsi grįžti į Lietuvą

Jolanta Lubienė (Santaitė) su dukra
„Facebook.com“ nuotr, / Jolanta Lubienė (Santaitė) su dukra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Airijos teismas tęsia dvigubos lietuvių 27 metų Jolantos Lubienės ir jos aštuonerių metų dukros žmogžudystės bylos nagrinėjimą. Paaiškėjo, kad tiek kaltinamas 27 metų Aurimas Andruška, tiek nužudytoji J.Lubienė su dukra prieš tragediją jau buvo susiruošę grįžti gyventi į Lietuvą, rašo independent.ie.

Anksčiau buvo skelbta, kad nužudytoji blaškėsi svarstydama, ar persikraustyti gyventi į Lietuvą ir slaugyti sunkiai sergantį tėvą, ar vis dėlto bandyti gelbėti savo šeimą su sutuoktiniu Mariumi Lubiu ir vykti gyventi pas jį į Švediją.

Tačiau teisme paaiškėjo, kad paskutinėmis savo gyvenimo dienomis J.Lubienė jau buvo priėmusi sprendimą grįžti į tėvynę ir buvo rezervavusi lėktuvo bilietus į Lietuvą sau ir savo aštuonmetei dukrai. Tai patvirtino žinojusi ir jos sesuo Kristina.

Išsigrynino paskutinius 10,68 euro

Pirmadienio teismo posėdyje buvo pranešta, kad į Lietuvą visam laikui grįžti buvo susiruošęs ir J.Lubienės ir jos aštuonmetės dukros nužudymu kaltinamas A.Andruška.

Facebook.com/Independent.ie nuotr./Aurimas Andruška
Facebook.com/Independent.ie nuotr./Aurimas Andruška

Teisme buvo paviešinta informacija, kad tragedijos išvakarėse jis paskambino į Kilorglino kredito uniją norėdamas pasiimti joje turėtus 10 eurų. Tuomet kredito unijos vadybininkė Sinead McCarthy pasiteiravo, ar jis apskritai nenorėtų uždaryti savo sąskaitos, mat joje liks tik 68 euro centai.

„Jis sutiko tai padaryti pareiškęs, kad vis tiek jau vyksta namo. Aš supratau, kad tai reiškia, jog jis grįžta į tėvynę“, – teisme sakė S.McCarthy.

Kaltę neigia

J.Lubienės ir jos aštuonerių metų dukra savo namuose Kilorgline, Kerio grafystėje, rastos žiauriai subadytos pernai birželį.

Atidžiai apžiūrėję namą pareigūnai nesurado jokių įsilaužimo požymių. Nenustatyta, kad iš namo būtų kas nors pavogta. Nesurastas ir nusikaltimo įrankis.

J.Lubienė žūties metu vilkėjo kasdieniais drabužiais, jos kūnas rastas virtuvėje, pirmame namo aukšte.

Aštuonerių metų mergaitės kūnas rastas vonioje antrame namo aukšte.

J.Lubienė į Airiją atsikraustė 2006 m. Jos vyras M.Lubys prieš nelaimę apie pusmetį kartu su šeima negyveno, nes dirbo Švedijoje.

Dviguba žmogžudyste kaltinamasis 27 metų A.Andruška savo kaltę neigia. Jis pripažįsta, kad bendravo su auka, net su ja mylėjosi, tačiau tikina nei jos, nei jos dukros nesubadęs.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min