TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Emigrantas Saulius Miniotas: lengviau išgyventi Ispanijoje, bet vis tiek traukia į Lietuvą

Vilkikų spūstis link Medininkų pasienio posto.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Emigrantas vairuoja sunkvežimį. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Saulius Miniotas 2000 metais išvažiavo į Ispaniją ieškoti didesnio uždarbio – ten neturėjo nei draugų, nei pažįstamų, nei kur apsistoti. Dabar jam sekasi puikiai, tačiau Mursijoje gyvenantis S. Miniotas galiausiai prisipažįsta: į Lietuvą ateityje norėtų sugrįžti.

 „Išvykau vien dėl to, kad užsidirbčiau pinigų. Lietuvoje 2000 – aisiais metais turėjau darbą. Tikėjausi, kad užsienyje daugiau užsidirbsiu ir grįšiu į Lietuvą“, – „Žinių radijo“ laidoje „Salos“ kalbėjo S. Miniotas.

Kompanija sutiko kitus lietuvius, kurie pažadėjo įdarbinti, tačiau, paėmę pinigus, dingo.

S.Miniotas pasakojo su draugais važinėjęs po Ispaniją, naudojosi žodynėliu kalbėdamas su vietinais, bet šie vis tiek nieko nesuprato.

Vėliau kompanija sutiko kitus lietuvius, kurie pažadėjo įdarbinti, tačiau, paėmę pinigus, dingo.

S.Miniotas nenuleido rankų ir kartu su draugais toliau keliavo po šalį, ieškodamas darbo. Galiausiai vienas ispanas pasiūlė darbą statybose, taip vyras ir užsikabino.

„Kai Ispanijoje prasidėjo krizė, kol galėjome, tol dirbome, o kai nebebuvo darbų, statybos sustojo. Dirbti bet ką – eiti į laukus skinti apelsinų – nenorėjau. Teko grįžti į Lietuvą ir dirbti Lietuvoje“, – kalbėjo S. Miniotas. 

Jis įsidarbino sunkvežimių vairuotoju Lietuvoje  – dabar vyras dirba 6 savaites, o 3 savaites atostogauja. Šis darbas jam leidžia ir toliau gyventi Ispanijoje.

„Nežinau apie kitus darbus, bet sukvežimių vairuotojų darbą lengviau rasti Lietuvoje.  Tėvynėje dabar yra geriau gyventi, tik tiek kad jau esame pripratę prie šilto klimato – tik tas mus laiko Ispanijoje. Mano visa šeima yra Ispanijoje ir į Lietuvą grįžti kol kas nenorime“, – sakė S. Miniotas.

Man lengviau išgyventi Ispanijoje nei Lietuvoje. Kainos lygiai tokios pačios kaip Lietuvoje – kuro tos pačios, maisto gal truputį didesnės, - sakė S.Miniotas.

„Šiais laikais Ispanijoje vyrams sunkiau rasti darbą, moterims yra lengviau. Moterys visada turėjo darbo. Jos gali dirbti pardavėjomis, auklėmis, namų šeimininkėmis, viešbučiuose“, – pasakojo emigrantas. 

Moteris, dirbdama tokius darbus, per mėnesį gauna 1200 eurų.

„Man lengviau išgyventi Ispanijoje nei Lietuvoje. Kainos tokios pat kaip Lietuvoje – kuroirgi, maisto gal truputį didesnės. Lietuvoje už 200 litų nieko daug nenusipirki, o čia už 50 eurų jau nusiperki“

Pietryčių Ispanijos mieste Mursijoje gyvenantis S.Miniotas galiausiai prisipažįsta: į Lietuvą ateityje norėtų sugrįžti.

„Vis tiek Lietuva traukia, nes aš laikau ją savo šalimi, myliu ją. Norisi Lietuvoje gyventi , ir Lietuvos žiemos norisi.  Tikiuosi, mes vis tiek į ją gyventi grįšime, bent jau senatvei“, – sakė S. Miniotas.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ispanija Emigrantai
Parašykite atsiliepimą apie 15min