Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gražina Leščinskienė sūnų galės matyti kartą per mėnesį

Gražina Leščinskienė
„Facebook“ nuotr. / Gražina Leščinskienė
Šaltinis: 15min
29
A A

Norvegijoje motinystės teisių netekusi Gražina Leščinskienė po metų pertraukos vėl galės pamatyti savo sūnų Gabrielių. Norvegijos Kristiansiundo mieste Nordmiorės pirmosios instancijos teismas nusprendė, kad motina su vaiku galės matytis kartą per mėnesį po tris valandas, pranešė G.Leščinskienės bičiulė Neringa Ozolina. Sprendimą dar galima skųsti.

„VALIOOOOOO!!! Nuo šiandien Gabrielius matys savo savo mamą Gražiną Lešinskienę 1 kartą per mėnesį po 3 valandas. Fantastinis naujos advokatės Reiersen Ekaterina darbo rezultatas (per tokį trumpą laiko tarpą)! Aš esu tokia laiminga. Nauja advokatė mato realią galimybę metų bėgyje berniuką visam sugrąžinti namo!!!!“ – „Facebook“ paskyroje penktadienį pranešė N.Ozolina. 

Advokatė Reiersen Ekaterina pažymi, kad teismo sprendimu numatomi mamos ir sūnaus susitikimai, berniuko adresas mamai nebebus paslaptimi.

Tačiau ji pabrėžia, kad abi pusės per mėnesį dar gali sprendimą apskųsti. 

Tačiau ji pripažįsta, kad pasiektas laimėjimas yra didžiulis, nors dar ne galutinis.

Neatmetama, kad motina toliau kovos dėl teisės atgauti visišką sūnaus globą arba bent jau sieks, kad vaiką augintų Lietuvoje gyvenanti močiutė.

Sausio pabaigoje sukako metai, kad G.Leščinskienei buvo uždrausta matytis su sūnumi Gabrieliumi, kurį pernai sausį jos brolis bandė išvežti į Lietuvą. Sūnaus auginti G.Leščinskienei Norvegijos vaiko teisių tarnybos nebeleidžia nuo 2014 metų vasaros. Tačiau iki pernai sausio moteris galėjo nuolat susitikti su atžala. Per vieną tokių susitikimų ir įvyko vaiko „pagrobimas“.

Po jo G.Leščinskienei buvo uždrausta su sūnumi susitikti ir net bendrauti telefonu ar internetu.

Dar pernai padedama advokatės moteris surašė skundą, kuriuo siekia, kad sprendimas atimti iš jos motinystės teises būtų panaikintas arba bent jau būtų sugrąžinta galimybė nuolat su berniuku pasimatyti.

Skunde buvo teigiama, kad vaikas iš mamos jau pernai vasarą skubos tvarka buvo paimtas dėl abejotinų priežasčių, nes pagrindiniu argumentu buvo nurodyta, kad vaiką reikėjo skubiai paimti dėl to, kad motina turi ketinimų jį išvežti į Lietuvą.

Be to skunde suabejota, ar  pernai Norvegijos Miorės ir Rumsdalės apskrities komisija elgėsi teisėtai, kai vienbalsiai, ir nė neatlikusi psichologinės ekspertizės, nusprendė motinystės teises iš G.Leščinskienės atimti.

Kur iki dabar gyveno jos sūnus Gabrielius, G.Leščinskienė nežinojo. Jai pranešta, kad jį globoja dirbantys vyras su žmona. 

Moteris bandė pasiekti, kad sūnus būtų globojamas lietuvių šeimoje, tačiau to padaryti nepavyko, nes esą lietuvių bendruomenė nedidelė ir žinia, kur yra berniukas, esą greitai galėjo pasklisti. 

Berniukas iš G.Leščinskienės šeimos buvo paimtas 2014 metų birželio 11 dieną.

Pernai sausį per susitikimą su motina vaikas dingo. Netrukus jis buvo surastas Švedijoje su G.Leščinskienės broliu ir sugrąžintas į Norvegiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min