Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 3d. 19:42

Įspėjimas Šiaurės Airijoje: būsto nuoma užsieniečiams nebus toleruojama

Lietuvių ir lenkų namai buvo aprašinėti įžeidimais ir svastikomis.
Lietuvių ir lenkų namai buvo aprašinėti įžeidimais ir svastikomis.
Šiaurės Airijos policija pradėjo tyrimą dėl Naujųjų metų išvakarėse Dunganono mieste pasirodžiusio įspėjimo nekilnojamojo turto savininkams, kad jų sprendimas išnuomoti būstą užsieniečiams nebus toleruojamas. Policijos vertinimu, ši lentelė skatina neapykantą, rašo „Ulster herald“.

„Dėmesio, žemvaldžiai, būsto nuoma užsieniečiams nebus toleruojama“, – tokio turinio skelbimas antradienį buvo prikaltas Hillcrest Park gatvėje Moigašelio rajone Dunganone. Tą pačią dieną lentelė su užrašu dingo, tačiau policija vis tiek pradėjo aiškintis, kas galėjo pakabinti neapykantą skatinantį plakatą.

Pareigūnai skelbime įžvelgė neapykantos kurstymą, todėl prašo visuomenės pagalbos nustatant skelbimo autorių.

Šiaurės Airijos asamblėjos narė, Respublikonų partijos „Sinn Fein“ narė Bronwyn McGahan tvirtina, kad už skelbimą neabejotinai yra atsakingas apylinkių „fašistuojantis elementas“.

„Dėmesio, žemvaldžiai, būsto nuoma užsieniečiams nebus netoleruojama“, – tokio turinio skelbimas antradienį buvo prikaltas Hillcrest Park gatvėje Moigašelio rajone Dunganone.

Ji pakvietė visus vietos politikus nedelsiant pasmerkti bet kokius tautinės neapykantos kurstymo pasireiškimus. Pasak jos, į Dunganono apylinkėse įsikūrusias mėsos perdirbimo įmones dirbti atvykstantys užsieniečiai plėtoja šalies ekonomiką ir neturi būti diskriminuojami.

Į politikės kvietimą atsiliepė Demokratinės junionistų partijos atstovas, parlamentaras  Maurice'as Morrowas. Jis pasmerkė skelbimą ir pareiškė netikintis, kad Moigašelio rajono žmonės yra tokie netolerantiški.

Per pastaruosius septynerius metus į Moigašelio rajoną atsikraustantys darbo imigrantai ne kartą yra buvę užpulti – jų namai teplioti dažais, plytomis daužyti langai, ant sienų rašytos grasinančios žinutės.

2009 m. lapkritį ant  lietuvių šeimai būstą išnuomojusio nekilnojamojo turto savininko automobilio lango buvo priklijuotas panašaus turinio į dabartinį skelbimą grasinimas, raginantis jį tokį sandorį nutraukti. Po to ne viena imigrantų šeima iš rajono išsikraustė.

Pernai vasarą dėl nuolatinės kaimyno neapykantos į policiją buvo priversti kreiptis Dunganono  lietuviai, kurių automobiliai buvo laistomi dažais, ant tvorų buvo piešiamos svastikos, o namų langai daužomi.

Tokiu būdu kaimynas lietuviams bandė įrodyti, kad imigrantams Šiaurės Airijoje – ne vieta. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min