Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunietė ir katalonas – ambicingi menininkai, sujungę skirtingas kultūras į bendrą projektą

Solveigos Vaitkutės ir Josep M. Monrabà
Asmeninio archyvo nuotr. / Solveigos Vaitkutės ir Josep M. Monrabà
Šaltinis: 15min
0
A A

Jauna menininkė Solveiga Vaitkutė ir iš Katalonijos kilęs Josepas M. Monrabà Kaune esančiame P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje pristato bendrą projektą „Kasdienio gyvenimo skulptūros“. Parodoje, pavadintoje „Nosotros/mes“, eksponuojamos fotografijos, kuriose pavaizduoti kasdienio naudojimo daiktai, per kuriuos autoriai nagrinėja savo gyvenimus.

Solveiga Vaitkutė, gimusi ir augusi Kaune, net nesvajojo vaikystėje gyventi užsienyje. Tačiau jau dešimt metų Ispanijoje gyvenanti mergina kol kas savo ateitį sieja su šia šalimi. Menininkė nori kurti dizaino srityje, kurį šiuo metu studijuoja Ispanijoje, dizaino mokykloje L’Escola d’ArtMunicipal Cristōfol Léandre ir ateityje nori dirbti savo svajonų mieste Barselonoje.

– Nuo ko prasidėjo jūsų kūrybinis gyvenimas?

– Vaikystėje visada buvau apsupta kūrybingų žmonių, tiek  šeimoje, tiek ir mokykloje, Lietuvoje ir Ispanijoje. Pradėjau nuo akvarelės. Tai mano mėgstamiausia technika.

– Kaip atsidūrėte Ispanijoje?

– Mano motina pakvietė mane pabandyti ieškoti naujų galimybių už gimtosios šalies ribų.

Bet abi šalys siūlo begalines galimybes tobulintis ir sėkmingai menininko saviraiškai, tik kartais trūksta noro ar talento. Apskritai geras menininkas yra vertinamas kiekviename pasaulio kampe, tiesa, gal Ispanijoje suteikiama daugiau laisvės.

– Ar planuojate grįžti į Lietuvą?

– Šiuo metu turiu susitvarkiusi gyvenimą Ispanijoje ir kol kas neturiu planų grižti, nors gyvenime visko atsitinka.

– Ar „Nosotros/mes“ yra pirmoji jūsų darbų paroda Lietuvoje?

– Personalinė – taip. Bet jau dalyvavau moterų meno kolektyvinėse parodose. Su J.M.Monrabà gerai sutariam kaip bendrakursiai, galvojome apie kitų metų paskutinį kursą dizaino mokykloje ir norėjosi kažką padaryti šią vasarą, tad mano motina padėjo surengti šią parodą.

– Ar kiti jūsų darbai panašūs į eksponuojamus parodoje „Nosotros/Mes“?

– Domiuosi koliažu, turiu daug darbų, tiek sukurtų ant popieriaus, tiek skaitmeninio formato. Taip pat dirbu su akrilu ir akvarele.

Rugsėjo mėnesį dalyvausiu Kaune kolektyvinėse parodose  „Moterys Mene: Spalva“ ir „Fiarte“.

Visą rugpjūčio mėnesį, susidomėjusieji jaunų ir ambicingų menininkų menu, turės galimybę pamatyti Solveigos Vaitkutės ir Josep M. Monrabà darbus P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje. Šį mėnesį šiame muziejuje bei Kauno pilyje yra eksponuojamos ir kitų Ispanijos menininkų parodos „Galicia“ ir „Goyart“ .

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min