TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kunigu turėjęs tapti lietuvis Zenonas Mačiulis Norvegijoje nesiskiria su tautiniu kostiumu

Zenonas Mačiulaitis
Laidos „Emigrantai“ stop kadras / Zenonas Mačiulaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Teiginį, kad emigrantai yra didesni patriotai, nei Lietuvoje gyvenantys žmonės, patvirtina Zenonas Mačiulaitis. Norvegijoje gyvenantis lietuvis turi nuosavą tautinį kostiumą ir jį velkasi visomis ypatingomis progomis, net ir norvegiškų švenčių metu. Visa tai – socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ antradienį 18.50 per LRT.

Pirminis Zenono gyvenimo planas buvo ne toks. Jis turėjo tapti kunigu ir jau buvo kone pusiaukelėje. Tačiau po trijų metų kunigų seminarijoje jis metė mokslus, nes sutiko savo būsimą žmoną ir suprato, jog celibatas ne jam. Vyras vedė, susilaukė keturių vaikų. Tačiau staiga gyvenimas pasikeitė – žmona pareikalavo skyrybų. O ir darbe viskas ėmė klotis ne taip. Tuo metu vyras dirbo statybų įmonėje ir užklupus ekonominei krizei, valdžia ėmė nebemokėti atlyginimų darbuotojams. Zenonas aktyviai ieškojo tiesos, tačiau skaudžiai atsimušė į sieną – teko emigruoti.

Norvegijoje, Bergene įsidarbino statybininku, tačiau ten taip pat susidūrė su atlyginimų nemokėjimu. Pagaliau vyras išvyko į kitą Norvegijos miestą – Stavangerį, kuriame dirba jau penkerius metus. Čia jis žemės kasimo įmonės darbuotojas. Lietuvis džiaugiasi darbo sąlygomis: nuosavas darbinis automobilis, darbovietės organizuojamos kelionės ir mėnesinė alga siekianti 10 tūkst. litų.

Lietuvis džiaugiasi darbo sąlygomis: nuosavas darbinis automobilis, darbovietės organizuojamos kelionės ir mėnesinė alga siekianti 10 tūkst. litų.

Iš suvalkijos kilęs lietuvis teigia, jog yra labai taupus ir gyvena asketišką gyvenimą mažame pusrūsio kambarėlyje su dviem estais. Zenonas sakosi, jog sukauptus pinigus mieliau leidžia savo vaikams – vežasi juos į keliones arba esant galimybei pats grįžta į Lietuvą. Vyras be galo myli savo šalį ir trokšta jai atsidėkoti už vertybes, kurias įgijo gyvendamas ten. Todėl lietuvis įsigijo tautinį kostiumą, kurį velkasi visomis ypatingomis progomis, dainuoja senovines lietuviškas dainas bei skleidžia lietuvybę tarptautinėje aplinkoje. Na, o kilus grėsmei Lietuvos saugumui, sako, jog nemirkteldamas grįžtų jos ginti.

Kita istorija iš Nyderlandų, Roterdamo. Čia vos prieš keletą dienų atvyko Malvina, kuri eilinį kartą tikisi sėkmingai viską pradėti iš naujo. Mergina baigė tarptautinio verslo studijas Lietuvoje, o po mokslų emigravo į Norvegiją. Po to grįžo į tėvynę ir bandė susirasti darbą, tačiau nesėkmingai. Tada išvyko į Olandiją, Apuldorną, čia dirbo skerdykloje. Malvina prisipažįsta, jog tai pats bjauriausias darbas, kokį yra tekę dirbti. Čia ji ištvėrė vos tris mėnesius. Tada vėl grįžo į gimtąją Klaipėdą, kur gavo darbo pasiūlymą – dirbti administratore restorane. Po trijų mėnesių šį darbą metė. Ir vėl grįžo į Olandiją...

„Emigrantai“ – antradienį 18.50 val. per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt „Mediatekoje“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min