Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 26d. 12:13

Lietuva žlugdo britų planą parsiųsti namo kalėti nuteistus emigrantus

Kauno oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno oro uoste

Didžiosios Britanijos puoselėta viltis Europos Sąjungos lygmeniu priimti sutartį, pagal kurią užsienyje nuteisti europiečiai bausmę atlikti būtų siunčiami į kilmės šalis, žlunga. Šio susitarimo ratifikuoti nepanoro devynios ES narės, tarp jų ir Lietuva, skelbia express.co.uk.

Didžiojoje Britanijoje šiuo metu kali 460 lietuvių. Vieną iš jų buvo planuojama perkelti į Lietuvos kalėjimą, tačiau teismas nusprendė, kad to padaryti neįmanoma dėl to, kad Lietuvoje kalinimo sąlygos per prastos ir perkėlus kalinį būtų pažeistos žmogaus teisės.

Išvis Didžiojoje Britanijoje šiuo metu kali 10,5 tūkst. užsieniečių. 4,6 tūkst. iš jų yra ES valstybių piliečiai.

Todėl Didžioji Britanija 2011 m. gruodį ES lygmeniu parengė dokumentą, pagal kurį nusikaltėliai bausmę atlikti būtų siunčiami į gimtąsias šalis.

Be Lietuvos, susitarimo iki šiol neratifikavo Bulgarija, Estija, Vokietija, Graikija, Airija,  Portugalija, Ispanija, ir Švedija.

Šiuo metu susitarimą yra ratifikavusios 19 ES valstybių, bet likusios to daryti neskuba.

Nepaisant to, kad laikas susitarimui ratifikuoti seniai baigėsi, Europos Komisija iki šiol nesiėmė jokių veiksmų prieš delsiančias sutartį patvirtinti šalis ir davė joms laiko susitarimą į nacionalinę teisę įtraukti iki kovo 15 d.

Be Lietuvos, susitarimo iki šiol neratifikavo Bulgarija, Estija, Vokietija, Graikija, Airija,  Portugalija, Ispanija, ir Švedija.

Britų parlamentaras Keithas Vazas teigia, kad, kol šios devynios šalys dokumento neratifikavo, jis yra nieko vertas. Taip pat jis piktinasi, kad Europos Komisija dėl to nesiima jokių veiksmų.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos Vyriausybė suskaičiavo, kad užsieniečių kalinių išlaikymas šaliai kasmet kainuoja apie 350 mln. svarų sterlingų.

Nuo 2010 iki 2013 m. kalėti į kilmės šalis britams pavyko išsiųsti vos 162 nuteistuosius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min