Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 11d. 23:07

Lietuvio Rimo Basčio kova dėl 6 eurų airių policininkui sugadino metus

Padraigas Dennehy
Dublino teismo nuotr. / Padraigas Dennehy

Dublino apygardos teismas ketvirtadienį padėjo tašką metus trukusioje absurdiškoje istorijoje, kurioje Lietuvos pilietis buvo apkaltinęs policininką Padraigą Dennehy 6,25 eurų vagyste. Teismas nusprendė, kad policininkas nieko bloga nepadarė ir tik vykdė savo pareigas priversdamas lietuvį atsiskaityti su jam pavežėjimo paslaugas suteikusiu taksi vairuotoju, skelbia independent.ie.

Trisdešimtmetis P.Dennehy teigė, kad šis incidentas jo gyvenimą metams pavertė pragaru, nes jis dėl R.Basčio pateiktų kaltinimų metams buvo nušalintas nuo pareigų ir priverstas vaikščioti į teismo posėdžius.

Byla pareigūnui buvo pradėta dėl to, kad R.Bastys pateikė kaltinimus neva policininkas 2013 m. kovo 3 dieną neteisėtai iš jo atėmė ir taksistui atidavė 6,25 eurus.

Patruliavęs P.Dennehy tą naktį iš tiesų atvyko spręsti kliento ir taksisto Nadeemo Mirzos konflikto. Taksi vairuotojas pareigūnų pagalbos paprašė, nes jo klientas R.Bastys atsisakė mokėti už pavežėjimą.

Atvykęs pareigūnas įtikino lietuvį atsiskaityti ir iš jo paimtus 6,25 eurus perdavė N.Mirzai. Pastarasis atspausdino kvitą.

Aštuoni mėnesiai be darbo

Atrodė, kad konfliktas tuo turėjo ir baigtis, tačiau R.Bastys taip lengvai su keliais eurais atsisveikinti nenorėjo. Praėjus dviem dienoms po incidento policininką P.Dennehy jis apkaltino vagyste ir užpuolimu.

Buvo pradėtas įvykio tyrimas, pareigūnas aštuoniems mėnesiams buvo nušalintas nuo pareigų.

Šis įvykis sukėlė pasipiktinimą tarp P.Dennehy kolegų. Pasak jų, paprastas žmogus dėl tokio niekniekio tikrai nebūtų buvęs persekiojamas, o tyrimas apskritai nebūtų buvęs pradėtas dėl įrodymų trūkumo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min