Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padvigubėjo pranešimų apie vaikų teisių pažeidimus emigrantų šeimose

Verkiantis berniukas
123RF nuotr. / Verkiantis berniukas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pastaruoju metu daugiau nei dvigubai išaugo pranešimų apie galimus vaikų teisių pažeidimus užsienyje gyvenančių lietuvių šeimose.

Pernai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba gavo 133 pranešimus dėl 201 vaiko, kurio atžvilgiu reikėjo taikyti tarptautines apsaugos priemonės. 2012 metais gauti 66 tokie pranešimai dėl 94 vaikų, informuoja tarnyba.

Daugiausia – 128 – pranešimų pernai būta iš Europos Sąjungos valstybių, penki atvejai – iš Baltarusijos, Islandijos, Norvegijos ir Rusijos.

Anot tarnybos, dažniausiai reikėjo tikrinti situaciją, ar nėra kilusi grėsmė vaiko teisėms ir teisėtiems interesams, sulaukta tokių 52 pranešimų.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių užsienyje vaikai paimti iš lietuvių šeimų, yra vaikų nepriežiūra, alkoholio vartojimas ir smurtas šeimoje

„Pagrindinės priežastys, dėl kurių užsienyje vaikai paimti iš lietuvių šeimų, yra vaikų nepriežiūra, alkoholio vartojimas ir smurtas šeimoje“, – teigiama pranešime spaudai.

24 pranešimai buvo susiję su informacijos apie konkrečius asmenis ir šeimas pateikimu užsienio kompetentingoms institucijoms. Dėl 15 pranešimų tarnyba kreipėsi į kitų valstybių institucijas, kad būtų įvertinti galimi globėjai ir gautas sutikimas, jog vaikas galėtų būti įkurdintas toje valstybėje. 28 pranešimai buvo dėl globos nustatymo artimųjų giminaičių šeimoje, 14 pranešimų – dėl kitų tarptautinių apsaugos priemonių taikymo.

Dvylikoje atvejų vaikams buvo nustatyta globa artimųjų šeimoje ir nuspręsta juos grąžinti į Lietuvą, devyniais atvejais nerasta Lietuvoje šeimų, norinčių ir galinčių globoti vaikus. Septyni pranešimai dar nagrinėjami.

„Tarnyba, kaskart gavusi pranešimą apie galimą vaiko, Lietuvos Respublikos piliečio, gyvenančio užsienyje, paėmimą iš šeimos, siekia surasti Lietuvoje jo artimuosius giminaičius, galinčius ir norinčius globoti vaiką, padeda jiems parengti reikalingus dokumentus“, – teigia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Odeta Tarvydienė.

Pasak jos, tarnyba vis dažniau pastebi tėvų ar artimųjų giminaičių nenorą bendradarbiauti su užsienio valstybių kompetentingomis institucijomis. Tai apsunkina tarpininkavimo, sprendžiant vaiko grąžinimo tėvams ar jo globos Lietuvoje gyvenančių giminaičių šeimoje nustatymo klausimą, galimybes.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min