Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tautiška giesmė Londone – lietuviai nori daugiau patriotinių renginių

Lietuvos himno giedojimas Londone
Sergėjaus Melkovo nuotr. / Lietuvos himno giedojimas Londone
Šaltinis: SPECIALIAI 15MIN.LT IŠ LONDONO
0
A A

Londone, kaip ir visame pasaulyje, pastaruosius keletą metų liepos 6-ąją lygiai 21 val. Lietuvos laiku suskambėjoTautiška giesmė. Pačiame Anglijos sostinės centre, prie garsiojo Londono tilto, susirinko keliasdešimt emigrantų, nešinų trispalvėmis bei pasidabinusių tautine atributika.

VIDEO: Tautiška Giesmė Londonas 2015 The National Anthem of Lithuania in London 2015

Įvairaus amžiaus londoniečiai susirinko į reikšmingą renginį su draugais bei šeimomis ir laukdami nustatytos valandos tarpusavyje šnabždėjosi, kaip svarbu palaikyti lietuviškumą ir susirinkti čia kasmet. Nekantraudami ir vėliavos spalvų drabužiais aprengti ar bent išdažyti vaikai bėgiojo aplinkui tėvus vis klausinėdami, kada galės dainuoti. Susirinkusių lietuvių minią filmavo bei fotografavo ir smalsaujantys turistai.

Sugiedojus himną padėkos kalbą susirinkusiesiems pasakė Lietuvos ambasadorė Londone, Asta Skaisgirytė, kuriai baigus, pasirodymą pradėjo lietuvių tautinis ansamblis „Saduto“.

Portalui 15min.lt ambasadorė teigė į tautiškos giesmės giedojimą Londone atvykstanti kasmet. „Čia kasmet susirenka gana daug lietuvių, kaip žinia, Londone jų nemažai. Dalis jų – labai patriotiški žmonės, tad kiekvienais metais švenčiamos visos lietuviškos šventės. Šiemet giedojime dalyvauja ir „Saduto“, tad nuotaika daug smagesnė. Paprašėme policijos, kad leistų trumpam susiburti čia“, – juokėsi A.Skaisgirytė.

Juk ne paslaptis, kad daugelis mūsų gyvenam uždarai – dirbam, miegam ir vėl dirbam.

Tautinę giesmę drauge su londoniečiais jau ketvirtus metus iš eilės giedojo ir Lietuvos skautų sąjungos atstovai.

Patys įvairius renginius organizuojantys jaunuoliai tvirtino, jog tradiciniai renginiai – svarbūs lietuvių bendruomenei. Skautas Paulius Chockevičius teigė manantis, kad šiemet ant didžiojo Londono tilto susirinko daugiau žmonių nei anksčiau.

„Atėjom čia palaikyti mūsiškių tautiškumą. Giedant himną kartu širdyje kažkas virpa. Ore lyg pakimba lietuvybės dvasia. Labai gera matyti, kad visi susirenka į vieną vietą. Mums būtina stiprinti bendruomenę. Anglijoje ir taip esame visi atsiskyrę, vien didžiuliai atstumai ką daro. O tokie renginiai padeda susivienyti. Reikėtų renginių daryti daugiau, ypač specialiai jaunimui. Čia gyvenantys lietuviai turi tradicinius renginius, tačiau mes, jaunimas, galėtume įvesti naujas tradicijas“, – svarstė uniformuotas skautų atstovas.

Ir jaučiasi, kad visiems giedant šiurpas bėga per kūną. Giedodami čia mes parodome, kad esame vieninga šalis, nors ir maža, bet palaikanti vienas kitą.

Vaikino kolegė, skautė Eglė Rozenbergaitė tvirtino, kad tautiškos giesmės giedojimas drauge – labai reikšmingas įvykis tautai: „Čia ateina pačių įvairiausių amžiaus grupių žmonės. Ir jaučiasi, kad visiems giedant šiurpas bėga per kūną. Giedodami čia mes parodome, kad esame vieninga šalis, nors ir maža, bet palaikanti vienas kitą“.

Giedančiųjų veiduose Londone spindėjo ne tik šypsenos, kai kurių akyse spindėjo ir ašaros, o iš jaudulio virpėjo rankos. Vienas iš šventės dalyvių, prisipažinęs, kad švenčia vardadienį, neslėpė jaudulio.

„Nežinau net kaip šį jausmą išsakyti žodžiais. Man gera pamatyti lietuvius, kurie išeina į visuomenę. Juk ne paslaptis, kad daugelis mūsų gyvenam uždarai – dirbam, miegam ir vėl dirbam. Nėra pakankamai renginių, kurie taip sukviestų lietuvius“, – 15min.lt sakė prisistatyti nenorėjęs vyras.

Nuotraukų autorius – Sergėjus Melkovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min