Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 27d. 10:29

Idėja Kaunui nusipelniusių žmonių Garbės alėjai. „Šviesuoliai“

„Šviesuoliai“
Idėjos autorių nuotr. / „Šviesuoliai“

Įkalta vinis kaip simbolis į mūsų atmintį įstrigusių pagarbos vertų žmonių.

Idėjos autorių nuotr./`viesuoliai
Idėjos autorių nuotr./„Šviesuoliai“

3D portretai iš varžtų, skirti įamžinti Kauno miestui nusipelniusias asmenybes. Varžtai tvirtinami elektrinio atsuktuvo pagalba ant medienos plokštės taip sukurdami trimatį žmogaus portreto vaizdą. Vienam portretui reikia apie 10.000 varžtų. Portreto matmenys apytiksliai 1 X 0.6 m – 1.20 X 0.8 m. Mykolo Žilinsko paveikslų galerijos kiemelis, numatytoji portretų kabinimo vieta pasirinkta neatsitiktinai. Tai tarsi parodų salė, tik atviroje erdvėje. Portretais norėtume papildyti kolonų erdvę šalia pačios parodų salės. Dabartinis galerijos kiemelis - gana tamsus, nesutvarkytas, tai labai gera vieta pačiame kauno centre, tačiau ji neišnaudota. Apšvietimas žymiai pagerintų dabartinę situaciją, suteiktų jaukumo, šią vietą padarytų didesniu traukos centru. Nors lankytojų dailės garerijai netrūksta, tačiau kolonų erdvė gan niūroka.

Siejant „alėjos“ idėją su pasirinkta vieta, numatėme pagerbti menininkus, tokius kaip Landsbergis-Žemkalnis Vytautas, Jurgis Mačiūnas, Antanas Martinaitis, Eugenijus Miliūnas ir kitus.

Portretai kabinami kolonu salės viduje, ant kolonu reikiamu intervalu, laikui bėgant ir esant poreikiui pakabinti daugiau portretų galima dėti ir ant kiekvienos, beto išnaudojama ir pastato siena priešais kolonas, sukuriama alėjos iliuzija. Kurios gale siūlome pastatryti žmogaus dydžio „PinArt duris“, kad kiekvienas norintis galėtų savo atvaizdą įsiamžinti, beto tai taptų jaunimo traukos elementu.

Sutemus kolonų salė apšviečiama iš vidaus, aplink pastatą nusidriekia žaismingi kolonų šešėliai, tarsi takeliai vedantys užeiti į vidų.

Aplink „alėją“ apjuosėme juostą plytelių su raudonu švelniai pulsuojančiu apšvietimu , tai netiesioginė nuoroda, paslėptas ženklas traukiantis užeiti ir pamatyti kas viduje.

Atliko:

T.Petreikytė
I.Drublionytė
V.Sirtautaitė
V.Stanius
M.Sasnauskas
G.Mockaitytė

Idėjos autorių nuotr./`viesuoliai
Idėjos autorių nuotr./„Šviesuoliai“

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min