Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 27d. 15:35

Idėja Kaunui nusipelniusių žmonių Garbės alėjai. „Žymės“

„Žymės“
Idėjos autorių nuotr. / „Žymės“

Šiuolaikišką idėją „Žymės“ sukūrę studentai  (L. Gedgaudas, K. Ivancova, A. Siderkevičius, L. Švobaitė, I. Statkevičiūtė) pasirinko įžymių žmonių įamžinimo būdas – tautinės juostos motyvo grindinyje „įausti“ 2D kodus (angl. QR code).

Idėjos autorių nuotr./„Žymės“ (fragmentas)
Idėjos autorių nuotr./„Žymės“ (fragmentas)

Kiekvienam asmeniui skiriama viena plytelė – kodas, kurią nuskaityti gali absoliuti dauguma šiuolaikinių mobiliųjų telefonų. Tokiu būdu galima gauti ypač išsamią informaciją – nuotraukas, tekstus ir t.t.

Siūloma vieta – Laisvės alėjos atkarpa nuo Žaliakalnio šlaito iki Vytauto prospekto – taptų jungtis tarp svarbiausios miesto pėsčiųjų alėjos iki Ąžuolyno, kurie yra žymūs Kauno identiteto ženklai. Įamžinimo vietai tapus miestiečių ir turistų traukos objektu, tai kartu būtų akstinas šiai jaukiai, bet apmirusiai Laisvės alėjos atkarpai atgimti.

Gatvės atkarpos ilgis daugiau nei 90 m. Siūlomame tautinės juostos rašte telpa apie 650 plytelių, tad takas gali būti pildomas ilgą laiko tarpą, vis „įaudžiant“ informaciją apie naujas įžymias ir įdomias asmenybes. Paminklo meninė išraiška būtų priimtina plačiai visuomenės daliai, nes savo estetika įkyriai neperša informacijos ar vertybių, o skatina domėtis ir atrasti, taip pat lengvai suprantama ir demonstruojanti šiuolaikišką požiūrį istoriniame kontekste.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min