Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje gatvės muzikantams stinga klausytojų (nuotraukos)

Senamiesčio gatvės šeštadienį buvo apytuštės.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Senamiesčio gatvės šeštadienį buvo apytuštės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos senamiestyje šeštadienį, kaip ir visoje Lietuvoje, šurmuliuoja Gatvės muzikos diena. Sustoję gatvelėse, skveruose, Danės krantinėje didžėjai ir muzikantai skleidžia įvairiausių stilių muziką, tačiau klausytojų stinga ir šventė vyksta gana vangiai.

Tiek senamiestyje, tiek Danės krantinėje gaudžianti muzika, kaip ir pernai, daugeliui miestiečių nepasirodė verta dėmesio. Prie muzikantų stoviniuoja vos vienas kitas praeivis, vos vienoje kitoje vietoje gali išgirsti palaikomąjį šūksnį ar aplodismentų. Dėmesio stinga ne tik jauniems, bet ir liaudies muziką grojantiems senjorams, nors pastarieji dažniausiai skundžiasi, kad mieste nėra jiems skirtų renginių.

Šalia prekybos centro „Kiras“ grojančios grupės „Aparatai“ būgnininkas Matas Kaminskas neslėpė – klaipėdiečiai renkasi gana pasyviai.

„Dalyvaujame pirmus metus, pernai buvome žiūrovais ir atrodė, kad žmonių buvo daugiau. Šiais metais nesimato per daug ateinančiųjų, tačiau groti vis tiek smagu, nes tie kurie susirenka šypsosi, palaiko“, – sakė grupės būgnininkas.

Klaipėdoje Gatvės muzikos renginį stebiu pirmą kartą ir galiu pasakyti, kad labai liūdna, - sakė Asta.

Paklaustas, ar neapmaudu muzikuoti kone patiems sau, M.Kaminskas vylėsi, kad net ir mažesnės apimties šventė metai iš metų įsibėgės ir užaugs, taps tokia pat masiška kaip sostinėje. „Reikia nepasiduoti, imti pavyzdį iš Vilniaus“, – sakė laisvalaikiu muzikuojančios grupės narys.

Prie restorano „Memelis“ paklausyti studijos „Grock“ auklėtinių prisėdusi Asta neslėpė apmaudo. Klaipėdietė, baigusi J.Balsio menų gimnaziją, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir šiuo metu gyvenanti Vilniuje teigė, kad uostamiestyje šventės tarsi nebūta.

„Klaipėdoje Gatvės muzikos renginį stebiu pirmą kartą ir galiu pasakyti, kad labai liūdna. Vilniuje yra tokia masė žmonių, slenkanti senamiesčio gatvėmis, stebinti muzikantus, o čia pasiklausai vienų grojančių, kol atrandi kitus, kažkokiame kampelyje. Labai apmaudu. Klaipėd ypatingas miestas, bet žmonėms kažko stinga, jie kitaip priima projektus. Kodėl, pavyzdžiui, tėvai negalėjo ateiti palausyti šių jaunų muzikantų, sustoję vieni kitų klausosi vien grojantys jaunuoliai“, – neslėpė liūdesio Asta.

Fortepijono specialybę baigusi mergina apgailestavo, kad Klaipėdoje išvydo vien tik grojantį jaunimą. Pasak jos, Klaipėdos universitete veikia itin stipri Džiazo katedra, tačiau muzikuojančių suaugusiųjų nematyti.

Kai kurie miestiečiai svarstė, kad Gatvės muzikos diena daugelio neviliojo dėl žvarboko vėjo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min