Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus gatvėse – pramogų prisotinta muzika

Gatvės muzikos dienos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Gatvės muzikos dienos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Tūkstančiai žmonių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje šiemet gegužės pirmąją į gatves išeis su muzika. Vilnius – šios gražios šventės širdis, tad mūsų mieste muzikos rasite net ir mažiausioje gatvelėje, netikėčiausiame užkampyje.

Ši Gatvės muzikos diena bus jau ketvirtoji. Pirmąsyk Andriaus Mamontovo pakviesti muzikos mėgėjai gatvėse groti panoro 2007-aisiais ir nuo tada kasmet kolektyvų bei muzikantų skaičius vis auga. Šeštadienį Vilniuje karaliaus muzikalaus bendruomeniškumo jausmas, keliaudami sostinės gatvėmis girdėsite roką, elektroniką, gospelo giesmes, matysite muzikalius teatralizuotus pasirodymus, didžėjų miksus ir išvysite daugybę muzikinių staigmenų.

Kaip tvirtino idėjinis šios šventės vadas A.Mamontovas, nereikia bijoti blogo oro ar lietaus. „Mes negalime užsisakyti oro, bet gal kas gali pasimelsti, paaukoti ar atlikti kažkokių apeigų – mes būsime labai dėkingi, – juokdamasis prašė šventės iniciatorius. – 2008 metais buvo lietingas oras, bet tai nesutrukdė muzikantams groti. Mes juk gyvename lietaus šalyje, todėl lietaus bijoti neverta.“

Skatins bendrauti

Palaikydami bendravimo per muziką idėją, skirtingų teatrų aktoriai taip pat degasi prie Gatvės muzikos dienos linksmybių. Juos nuo 13 val. rasite dainuojančiame kiemelyje – Menų spaustuvėje, Vilniaus senamiestyje, adresu Šiltadaržio skg. 6.

T.Stackevičiaus nuotr./„Suicide Djs“ garsėja savo išskirtine publiką užvedančia choreografija ir neįprastais dainų tekstais.
„Suicide Djs“ 

Visi mėgstantys muziką ir teatrą maloniai leis laiką žinomų veidų būryje. Muzikinio kiemelio programą pradės Šv.Jonų bažnyčios jaunimo choras, atliekantis daugiausia modernią gospelo muziką. „Sounds in G“. Po energingų choro dainų estafetę perims dainuojantys režisieriaus Gintaro Varno auklėtiniai – jaunieji aktoriai, susibūrę į grupę „Stipriai kitaip“. Daugelis žino, kad „Stipriai kitaip“ – tai grupės „Suicide DJ's“ narių Vido Bareikio, Ainio Storpirščio ir Prano Dapšausko akustinių dainų programa.

Nuo 16 val. spalvingą 40 min. trukmės koncertą pristatys Aidas Giniotis ir „Atviro rato“ aktoriai. Visada improvizuojantys ir nenuspėjami – kartais mažumėlę lyriški, o kartais – vaikiškai išdykę, „atviraratiečiai“ visuomet pribloškia nuoširdumu ir atvirumu, gebėjimu įtraukti bet kokio amžiaus publiką į gyvą vyksmą. „Atviras ratas“ sceną užleis jos senbuviui, aktoriui ir bardui Gediminui Storpirščiui, kurio dainoms neabejingi tiek suaugusieji, tiek vaikai.

Gatvės muzikos dienos programą Menų spaustuvėje užbaigs neseniai susibūrusi nuotaikinga grupė „Liūdni slibinai“.

Visa dainuojančio Menų spaustuvės kiemelio programa:
13 val. „Sounds in G“ – 30 min.
14 val. „Stipriai kitaip“ – 40 min.
16 val. Koncertuoja „Atviro Rato“ aktoriai – 40 min.
17 val. Aktorius, bardas Gediminas Storpirštis – 30 min.
18 val. „Liūdni Slibinai“ – 60 min.

Netikėtas radinys

Nuo šeštadienio vidurdienio iki pat sekmadienio paryčių muzika netils bare „Banzai“, Šv.Ignoto 14. Nors kartą ten buvę žino, kad visus renginius „Banzai“ komanda vertina rimtai – pasiruošia ne tik efektingų kostiumų, bet ir dekoracijų. Šįsyk jie siūlo koncertą „iš netikėtos erdvės virš „Banzai“ durų“. Beje, pranašaujama, kad tą dieną būtent toje vietoje lankytojams ant galvų gali kristi sniegas arba muilo burbulai. Skamba įdomiai!

Muzikinis sportas

Kam geriausiai tinkama Seimo aikštė? Piketuoti? Ne tik! Rytoj aikštėje prie Seimo skambės karšti lotyniški ritmai ir pirmą kartą Lietuvoje bus žaidžiamas neįtikėtinai linksmas ir muzikalus žaidimas bosabolas (angl. bossaball). Tiesa, organizatoriai ragina kamuolio nesinešti. Geriau pasiimti būgnelius, barškučius, skambaliukus ar kitą daiktą, kuris gali sukelti bent kokį garsą ar triukšmą.

Smagu, kad iki šiol mūsų šalyje nematytas žaidimas tiks futbolo, tinklinio, šokio, kovos menų ir kitų aktyvių užsiėmimų gerbėjams. Bosabolas – tai dviejų komandų žaidimas kamuoliu, jungiantis tinklinio, futbolo, gimnastikos ir kapoeiros (afrikiečių ir brazilų menas, sujungiantis kovos menų ir šokio) elementus. Jis žaidžiamas pripučiamoje tinklinio aikštelėje, kurios abiejose pusėse įrengti batutai. Žaidimo metu dėl batutų, pasikeitusios žaidėjų sunkio jėgos ir pripučiamos aikštelės galima lengvai, saugiai ir efektingai atlikti įvairiausius gimnastikos triukus, iš neįprastai didelio aukščio originaliais būdais pelnyti taškų, galų gale – tiesiog aktyviai ir linksmai leisti laiką. Nepraleiskite progos išmėginti tokias linksmybes!

Daugiausia gatvės muzikantų Vilniuje telksis senamiestyje, Europos aikštėje, Tibeto skvere, Subačiaus aikštelėje, Užupyje. Nepamirškite, kad visose kavinėse „Coffe Inn“ veiks informacijos centrai, kur visi norintys gaus šventės žemėlapius, o prie klubo „Woo“ veiks „15min“ žalioji zona.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min