2026-03-04 10:38

Žemaitaitis abejingas naujiems tyrimams: „Pradeda dešimt, visus ir baigia“

Žiniasklaidai skelbiant vis naujų įrodymų dėl galbūt neskaidraus „Nemuno aušros“ rinkimų finansavimo, o teisėsaugai pradėjus tyrimą dėl partijos lėšomis už keliasdešimt tūkstančių eurų išnuomoto Remigijaus Žemaitaičio automobilio, paaiškinimus pateikė ir pats „aušriečių“ lyderis.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Koalicinės tarybos posėdis Seime
Koalicinės tarybos posėdis Seime. Remigijus Žemaitaitis ir Robertas Puchovičius / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Generalinė prokuratūra pranešė, jog sostinės policija tiria, ar asmeninio R.Žemaitaičio automobilio nuoma partijai 2024-aisiais už daugiau nei 3 tūkst. eurų per mėnesį neturi sukčiavimo požymių.

Tuo metu kelių redakcijų žurnalistų trečiadienį paskelbtas tyrimas atskleidžia, jog keliolika su vienu iš „Nemuno aušros“ lyderių Robertu Puchovičiumi susijusių asmenų prieš Seimo rinkimus 2024-aisiais partijai sunešė apie 60 tūkst. eurų, o dalis lėšų sąskaitose atsirasdavo po grynųjų įnašų arba paties politiko pervedimų.

Paties R.Žemaitaičio prezidentinės rinkimų kampanijos rėmėjų analizę atlikęs komunikacijos ekspertas Karolis Žukauskas tvirtina, jog pervedimų duomenys leidžia įžvelgti panašias schemas ir čia.

„Nežinau, kas kaip, pas mane, kaip žinote, viskas tvarkoj. Tyrimas jau buvo, prokuratūra tyrimą nutraukė, jokių pažeidimų nerado. Nes tai yra natūralus dalykas – žmogus, kuris eina ir kandidatuoja, gali pats sau paaukoti pinigus, pažeidimo nėra“, – pareiškė jis.

Vis dėlto prokuratūra skelbė nutraukusi tyrimą dėl kitų priežasčių, kadangi abejonių keliantys pervedimai tiesiog nesiekė 25 tūkst. eurų ribos, nuo kurios kyla baudžiamoji atsakomybė.

R.Žemaitaitis įvertino ir naujausią policijos pradėtą tyrimą dėl jo ir kolegės Daivos Petkevičienės automobilių nuomos partijai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą