Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrejus Makarevičius: „Pasaulis turi gyventi Rusijos sukeltoje įtampoje“

Andrejus Makarevičius
Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr. / Andrejus Makarevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį į Kulautuvoje (Kauno r.) vykstantį bardų festivalį „Akacijų alėja“ atvyko garsios Rusijos grupės „Mašina Vremeni“ lyderis Andrejus Makarevičius. Jis visada garsėjo drąsiais ir kritiškais pasisakymais apie Rusijos vykdomą politiką – nepabijojo ir šįkart išdėstyti savo nuomonės apie Kremliaus politiką.

Prieš savo pasirodymą scenoje jis pokalbyje su 15min.lt korespondentu trumpai apibūdino situaciją Rusijoje bei vylėsi, kad šis laikotarpis ilgai netruks.

– Esate iš tų Rusijos kūrėjų, kurie drąsiai išsako savo poziciją ir nebijo kiritikuoti valdžios.

Mano oponentai tik rėkia, daužo kumščiu krūtinę, o proto tame nematyti

– O kodėl turėčiau bijoti? Juk esu savo šalies pilietis. Man labai keista, kai Rusijoje daug kas stebisi mano atvirai išsakoma pozicija. Politikai tokie patys žmonės kaip kiti ir klysta kaip visi, tik jų klaidos labai brangiai kainuoja.

– Galbūt nepastebėti savo valstybės problemų yra naudinga?

– Man nereikia naudos. Aš niekada nieko nebijojau savo šalyje – juk gyvenu ne priešo teritorijoje. Nors pasisakau griežtai, bet jei taip yra, kodėl turiu tylėti? Kol kas man tai niekaip neatsiliepia, galiu koncertuoti kaip koncertavau.

Karolinos Pansevič nuotr./ Andrejus Makarevičius
Karolinos Pansevič nuotr./ Andrejus Makarevičius

– Ką manote paskutinius įvykius Ukrainoje, šios valstybės kovą su teroristais?

– Blogiausia, kad dabar ten niekas neaišku. Nežinia, kas bus rytoj, po mėnesio. Visas pasaulis priverstas gyventi Rusijos sukeltoje įtampoje. Tai labai nemalonu. Tačiau aš esu optimistas. Manau, kad gamtoje anksčiau ar vėliau nugali harmonija ir tai, kas vyksta Rusijoje, Ukrainoje yra laikina. Viskas vyksta bangomis. Rusijoje dabar, deja, ne patys geriausi laikai, bet reikia tikėti, kad jie praeis.

Visas pasaulis priverstas gyventi Rusijos sukeltoje įtampoje. Tai labai nemalonu

– Kokios nuotaikos Rusijos visuomenėje Jūsų akimis?

– Pas mus labai daug propagandos. Ji melaginga ir agresyvi. Manęs ji, aišku, neveikia, bet daug kam ji, deja, veiksminga. Tai labai liūdina. Daug šeimų, draugų, pažįstamų susiskaldę, nevienodai vertina situacija, verda emocijos. Aš savo poziciją galiu paaiškinti, pateikti argumentus, kad mūsų valstybė elgiasi nedorai. Mano oponentai tuo tarpu tik rėkia, daužo kumščiu krūtinę, o proto tame nematyti.

– Lietuvoje lankėtės daug kartų. Kas čia palieka didžiausią įspūdį?

– Kaip turinčiam architekto išsilavinimą, mane žavi Lietuvos miestų architektūra. Labai gražiai dera senieji ir naujieji statiniai. Jaučiama didelė pagarba senovei.

Šiaip man visada čia gera atvažiuoti. Paprastai svečiuojantis kokioje nors šalyje visada parodoma gražioji jos pusė, gražiausios vietos, todėl įspūdžiai visada būna gražiausi. Tam, kad apie šalį galėtum pasakyti daugiau, joje reikia pagyventi. Tada atsiskleidžia jos problemos.

– Ar pirmą kartą dalyvaujate tokio žanro festivalyje kaip „Akacijų alėja“?

– Taip, ir tai įdomi patirtis, parinkau kamerines, ramias, šiam žanrui labiausiai derančias dainas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min