TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Brazilijos sporto ministras Aldo Rebelo: „Stadionai iki olimpiados ir pasaulio futbolo čempionato bus pastatyti“

Brazilijos sporto ministras Aldo Rebelo
Brazilijos sporto ministras Aldo Rebelo
Šaltinis: 15min
0
A A

Kyla abejonių, ar Brazilija pajėgs laiku pasirengti 2014 metų pasaulio futbolo čempionatui. Abejones pabandė išsklaidyti Brazilijos sporto ministras Aldo Rebelo. Taip pat jis paneigė gandus, kad dėl 2014 metų pasaulio futbolo čempionato lūšnynų gyventojai bus prievarta iškeldinti, rašo spiegel.de.

- FIFA pareiškė abejojanti, ar Brazilija pajėgs laiku pasirengti 2014 metų pasaulio futbolo čempionatui. FIFA generalinis sekretorius Jérôme‘as Valcke sakė, kad Brazilijai reikia spyrio į užpakalį. Ką apie tai manote?

- Ponas J.Valcke asmeniškai manęs kelis kartus dėl to atsiprašė.

- Brazilija rengia ir olimpines žaidynes 2016 metais. Ar nemanote, kad jūsų šalis pervertino savo galimybes?

- Per pastaruosius šimtmečius mes padarėme keletą neįtikėtinų dalykų. Visi stadionai bus užbaigti laiku. Tikimės, kad spėsime net iki kitų metų Konfederacijos taurės.

- Statomos naujos arenos Brazilijos ir Manauso miestuose, nors šie miestai neturi garsių futbolo klubų. Kritikai mano, kad taip švaistomi pinigai.

- Vemblyje taip pat nėra didelio klubo. „Amazonia“ arena Manause bus ne tik pritaikyta sportui, bet ir pasirodymams bei konferencijoms. O Brazilijoje nėra tokios uždaros vietos renginiams, kurioje tilptų daugiau nei 8000 žmonių. Todėl naujasis stadionas čia yra reikalingas.

- Brazilijos oro uostai – perpildyti. Kaip ketinate spręsti šią problemą?

- Iš tiesų, oro uostai galėtų dirbti efektyviau, tačiau mes nelauksime pasaulio futbolo čempionato, kad išspręstume šias problemas. Jei bus būtina,  įrengsime laikinus terminalus.

- Rio de Žaneire, kuriame vyks 2016 metų olimpinės žaidynės, neseniai buvo uždarytas greitkelis, nes jame vyko narkotikų prekeivių gaujų susišaudymas. Ar Brazilija pajėgi apsaugoti žmones, atvykusius į Rio de Žaneirą stebėti olimpinių žaidynių?

- Rio de Žaneiras turi didelę patirtį, organizuojant grandiozinius renginius. Vietos valdžia daro viską, kad sumažintų išpuolius neramiuose rajonuose.

- Ar vyriausybė per olimpines žaidynes patruliuoti vers ginkluotąsias pajėgas?

- Taip, tai viena iš saugumo sąlygų.

- Buvo nugriautos kelios lūšnos, kad būtų atlaisvinta vieta olimpiniams statiniams. Gyventojai protestuoja. Ar tai yra kaina, kurią Brazilija turi sumokėti už olimpiadą?

- Nebus jokio priverstinio perkėlimo. Tai – draudžiama. Brazilija – demokratinė valstybė. Jeigu mes naudosimės privačia nuosavybe, tai savininkas gaus kompensaciją. Jeigu naudosimės viešąja žeme, tai valstybė bus įpareigota sumokėti už gyventojų perkėlimą.

- Viešbučiai Rio de Žaneire jau dabar pernelyg užsikėlę kainas. Ar olimpinės žaidynės Brazilijoje reiškia, kad tai bus turtuolių šventė?

- Ne. Vyriausybė įsikiš, jei per olimpines žaidynes viešbučiai per daug užsikels kainas.

- Norite, kad brazilai gautų kainų nuolaidą į rungtynes. Kaip ketinate dėl to susitarti su FIFA?

- Jie neturėtų nieko mokėti. Kai kurie iš jų niekada nesinaudojo pinigais. Ar jie turėtų būti priversti pirkti bilietus mainais į rankdarbius? Kalbėjausi su FIFA ir rėmėjais, jie sutiko šiam tikslui skirti šiek tiek bilietų. Galų gale, kaip atrodytų pasaulio taurė Amazonės pakraštyje be tenykščių gyventojų tarp žiūrovų.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min