Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 9d. 10:58 , atnaujinta: 2012 lapkričio 9d. 11:24

Dalia Grybauskaitė: „Sprendimą dėl koalicijos priimsiu tik po Konstitucinio Teismo išaiškinimo“

Teisėjų susirinkime
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Penktadienį į Kaune vykstantį Visuotinį teisėjų susirinkimą atvažiavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė neišvengė klausimų apie naujos koalicijos sudarymą. Darbo partijos valdančiojoje koalicijoje nepageidaujanti šalies vadovė dar sykį pakartojo, kad ji sprendimą priims tik sulaukusi Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

– Jūsų požiūris dėl Darbo partijos narių dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje nepasikeitė? – žurnalistai paklausė D.Grybauskaitės.

– Šiandieniniai rinkimų rezultatai numato trijų koalicijų galimybę. Šitą žino visi į Seimą išrinkti politikai. Dėl to, kokia bus koalicija ir kam bus siūlomas premjero postas, sprendimą priimsiu tik po Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

– Ar lauktumėte naujų Seimo rinkimų?

– Bet kokį sprendimą darysiu tik tada, kai Konstitucinis Teismas išspręs ir išaiškins tuos neaiškumus. Į Konstitucinį Teismą kreiptis manęs prašė kelios politinės partijos, taip pat ir Darbo partija, tą ir padariau.

– Kodėl pareiškėte, kad naujoje valdančiojoje koalicijoje neturi būti Darbo partijos, o ne atskirų jos asmenų, kurie yra teisiami?

– To niekada nekalbėjau. Aš kalbu apie skaidrumą, atsakomybę, ypač – politinę atsakomybę, ir sąžinę. Partija, kuri pati, o ne tik jos atskiri nariai, yra teisiamųjų suole, neturėtų dalyvauti koalicijos formavime. Šitą aš pasakiau iš karto po rinkimų.

– Vis tik, ar tvirtintumėte koaliciją, jei joje būtų Darbo partija?

– Kartoju, kad visus sprendimu dėl būsimos koalicijos formavimo darysiu tik po Konstitucinio Teismo išaiškinimo. Jokių spekuliacijų dabar nedarysiu.

Atėjau į šią poziciją 2009 m. liepą ir tuo metu niekas (konservatoriai, – red. past.) su manimi apie jokią koaliciją su Darbo partija nėra kalbėjęs.

– Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius teigė, kad koalicija su konservatoriais negalima dėl ideologinių skirtumų, tačiau Kauno taryboje šios dvi politinės partijos dirba kartu jau ne vieną kadenciją. Ar miestuose ir provincijoje ideologijos nesvarbios?

– Lietuvoje išgrynintos ideologijos jau seniai nėra. Sąžinės, padorumo ir vertybių turime reikalauti iš bet kurios partijos atstovų.

– Kokia jūsų pozicija dėl išpuolio Baltarusijoje prieš Lietuvos ambasadą?

– Šis išpuolis yra įvertintas tiek pačių baltarusių, tiek Lietuvos pusės. Esame šiai valstybei įteikę notą.  O Baltarusija vykdo ikiteisminį tyrimą.

– Kaip vertinate Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos veiklą kovojant su šilumos monopolijomis?

– VKEKK veiklą vertinau kritiškai jau seniai, vertinu kritiškai ir dabar.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min