Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Islamo valstybės“ džihadistas: demokratija yra skirta bedieviams

Radikalieji musulmonai atmeta bet kokią Korano interpretaciją
Scanpix/Godoing nuotr. / Radikalieji musulmonai atmeta bet kokią Korano interpretaciją
Šaltinis: 15min
0
A A

Demokratija yra skirta bedieviams, nei vienu Korane parašytu žodžiu negalima abejoti, o šariatą atmetantys musulmonai nėra tikri musulmonai. Taip savaitraščio „Spiegel“ žurnalistui teigė prie „Islamo valstybės“ teroristų gretų nusprendęs prisijungti apie 30 metų amžiaus vyras. Save jis vadina Abu Sattaru ir per visą interviu rankose gniaužė medinius rutuliukus, kuriuos maldos metu naudoja musulmonai.

– As salamu alaykum (arabiškas musulmonų pasisveikinimas, reiškiantis „Taika jums“).

– Jūs musulmonas?

– Ar tai svarbu? Religija man yra privatus reikalas.

– Tuomet kodėl jūs sakote „as salamu alaykum“?

– Nes tai reiškia „taika jums“ ir manau, kad tai draugiškas pasisveikinimas.

– Taigi jūs ne musulmonas. Taip ir žinojau!

Tikime, kad žmonijos vienintelė pareiga yra Alacho ir jo pranašo Mahometo, ramybė jam, garbinimas. 

– Kodėl IS taip trokšta padalinti pasaulį į tikinčius ir bedievius? Kodėl IS viskas yra tik arba juoda, arba balta, „mes prieš juos“?

– O kas tai pradėjo? Kas užkariavo pasaulį ir siekė pajungti visas užsienio kultūras ir religijas? Kolonializmo istorija yra kruvina ir ilga. Ir ji tęsiasi šiandien, kolonializmas pasireiškia Vakarų arogancija prieš visus kitus. „Mes prieš likusį pasaulį“ yra formulė, kuria vadovaujasi Vakarai. Mes, musulmonai, pagaliau siūlome sėkmingą pasipriešinimą.

– Jūs skleidžiate baimę ir siaubą, žudote nekaltus žmones, dauguma iš jų yra musulmonai. Vadinate tai sėkmingu pasipriešinimu?

– Mes vadovaujamės Alacho žodžiu. Tikime, kad žmonijos vienintelė pareiga yra Alacho ir jo pranašo Mahometo, ramybė jam, garbinimas. Mes įgyvendiname tai, kas parašyta Korane. Jeigu mums tai pavyks, žinoma, kad tai bus sėkmė.

– Tikite, kad tie žmonės, kurie pjausto galvas, yra geri musulmonai?

– Leiskite paklausti jūsų: tikite, kad tie žmonės, kurie vykdė antskrydžius Afganistane, arba tie, kurie įsiveržė į Iraką, yra geri krikščionys?

Musulmonas yra žmogus, kuris laikosi Alacho įstatymų nedvejodamas.

– Jūs išsisukinėjate nuo klausimo. Šie veiksmai, apie kuriuos jūs šnekate, buvo kritikuoti Vakaruose ir jie nebuvo vykdomi, prisidengiant religija. Kas jums yra geras musulmonas?

– Musulmonas yra žmogus, kuris laikosi Alacho įstatymų nedvejodamas. Šariatas yra mūsų teisė. Jokia jo interpretacija nėra reikalinga, taip pat nereikalingi jokie žmonių sukurti įstatymai. Alachas yra mūsų vienintelis įstatymų leidėjas. Žinome, kad daug žmonių supranta modernaus pasaulio tuštumą ir ilgisi tų vertybių, kurias gali pasiūlyti islamas. Tie, kurie priešinasi šariatui, nėra musulmonai.

– Pasaulyje yra apie 1,6 mlrd. musulmonų. Kai kurie jų yra labai demokratiškų pažiūrų, kai kurie liberalūs, kiti konservatyvūs. Įsivaizduokite, kad yra daug ir homoseksualių musulmonų, kurie nepritaria jūsų ideologijai. Jūs elgiatės taip, lyg būtumėte vieninteliai tikri musulmonai.

– Demokratija skirta bedieviams. Tikras musulmonas nėra demokratas, jam neturi rūpėti daugumų ir mažumų nuomonės. Jam turi rūpėti islamo tiesos. Maža to, demokratija yra priemonė Vakarų šalims dominuoti ir yra priešiška islamui. O kalbant apie homoseksualumą, ši tema yra aiškiai aptarta Korane. Jis teigia, kad homoseksualumas yra draudžiamas ir už jį turi būti baudžiama.

Tie, kurie mums nepritaria, yra mūsų priešai ir mes su jais kovosime. 

– Tokie teiginiai skatina įtarimą visų musulmonų atžvilgiu. Daugelis musulmoniškų šalių nori atsiriboti nuo jūsų.

– Na, ir kas? Mus remia daug daugiau žmonių, negu jūs įsivaizduojate. Žmonės turi parodyti, ar paklūsta Alachui, ar ne. Tie, kurie mums nepritaria, yra mūsų priešai ir mes su jais kovosime. Tarp jų yra ir musulmonais save vadinantys žmonės, kurie vartoja alkoholį, nesimeldžia, nepasninkauja ir nuolat keičia partnerius bei net negali pacituoti Korano.

– Tačiau labai daug musulmonų taip ir gyvena.

– Gali būti, tačiau ne tokia yra Alacho valia. Kai vieną dieną mes turėsime valdžią, visame pasaulyje įsivyraus šariatas. Taip besielgiantys žmonės tuomet turės atsakyti už savo veiksmus.

– Islamo aukso amžiuje (IX - XII a.) klestėjo muzika, šokiai, tapyba, kaligrafija ir architektūra. Jūsų siūlomoje islamo versijoje kultūros nėra.

– Mums negalima interpretuoti Alacho žodžių. Musulmonų visuomenėse buvo daug klaidų. „Aukso amžius“ buvo viena iš jų.

– Gal tuomet bent leiskite žmonės skaityti Koraną jų gimtąja kalba? Nes dalis musulmonų nesupranta arabiškai.

– Koranas yra sudarytas iš Alacho žodžių. Mums jų negalima versti. Nesvarbu, ar tai, kas pasakyta, yra gerai suvokiama, ar ne. Mums neleista abejoti nei vienu žodžiu Korane.

– Jūs nuolat kalbate apie kovą. Ar musulmonai dažnai nepabrėžia, jog islamas yra taikos religija?

– Tik tuomet, jeigu žmonės paklūsta Alachui. Alachas yra gailestingas ir atleidžia tiems, kurie seka juo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min