Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos generolas pulkininkas Anatolijus Lopata: Ukrainos tauta neleis pralaimėti karo

Anatolijus Lopata
novostimira.com.ua nuotrauka / Anatolijus Lopata
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant šaltiems orams, sausumos koridoriaus iš Rytų Ukrainos į okupuotą Krymą klausimas Maskvai darosi vis svarbesnis. Aktyvių Rusijos veiksmų įgyvendinant koridoriaus idėją laukti ilgai neteks, įsitikinęs atsargos generolas pulkininkas, buvęs Ukrainos karinių pajėgų generalinio štabo viršininkas ir buvęs Ukrainos gynybos ministro pirmasis pavaduotojas Anatolijus Lopata.

Su naujienų svetainės obozrevatel.com žurnalistais A.Lopata kalbėjosi apie galimas agresoriaus taktikas, Ukrainos kariuomenės sugebėjimus atremti puolimą ir pasiekti pergalę Donbase bei Krymo sugrąžinimo į Ukrainos sudėtį galimybes.

Žiemą vienintelis kelias, kuriuo Rusija galėtų susisiekti su Krymu, vestų palei Azovo jūrą – per Luhansko, Donecko sritis ir toliau, Chersono link.

– Ar tikrai Vladimirui Putinui šiandien labai reikalingas sausumos koridorius į Krymą?

– Labai reikalingas. Tai yra pagrindinis tikslas visų tų įvykių, kurie šiuo metu vyksta Ukrainos rytuose. Nes kitaip žiemą Krymas liks be kelių ir susisiekimo priemonių. Naudojantis Kerčės sąsiauriu negalima būtų susisiekti su Krymu, nes sąsiauris užšąla. Žiemą vienintelis kelias, kuriuo Rusija galėtų susisiekti su Krymu, vestų palei Azovo jūrą – per Luhansko, Donecko sritis ir toliau, Chersono link.

Todėl manyti, kad Rusija atsisakys šio tikslo, negalima. Ji padarys viską, kad šis tikslas būtų pasiektas.

– Tai reiškia, kad sausumos koridorius bus formuojamas artimiausioje ateityje?

– Žinoma. Jie tai darys nedelsdami. Galbūt šiandien jie dar nėra tam pasiruošę, bet iki žiemos liko tik kiek daugiau negu du mėnesiai.

– Ar pastebite tam tikrų pokyčių Ukrainos rytuose, kad būtų judama šia kryptimi?

– Rusija jau žengė didelį žingsnį – ji padarė tai, ką padarė. Ir šiandien matome, kad buvo pasiektas susitarimas, siekiant stabilizuoti teroristinius veiksmus Luhansko ir Donecko srityse. Tai didelis laimėjimas jiems (Rusijos valdžiai).

– Nebuvo lengviau tiesiog susitarti su Ukrainos valdžia apie tokio koridoriaus sukūrimą?

– Jei Ukrainos vyriausybė – išdavikiška, ji sutiktų. Tai būtų visiška Ukrainos interesų išdavystė. Ir tai, kad šiandien jau yra sukurti „rezervatai“ Donecko ir Luhansko srityse, taip pat yra didelis mūsų valdžios apsiskaičiavimas.

– Ar gali Ukraina pasipriešinti naujų teritorijų užgrobimui?

– Mes visada tam pasiruošę. Valdžia nepasirengusi sprendimų priėmimui. O Ukrainos žmonės visada pasiruošę.

– Ukrainos karinės pajėgos yra pajėgios susidoroti su šiuo iššūkiu?

– Karinės pajėgos yra visiškai priklausomos nuo valstybės. Jos atsidūrė beviltiškoje padėtyje, visi valstybės turėti rezervai nebuvo panaudoti. Nepanaudoti nei žmogiškieji ištekliai, nei technologijos. Mes turėjome pakankamai galios, kad būtų užtikrintas teritorinis vientisumas.

– Jei Putinas pradės atvirai „prakirtinėti“ sausumos koridorių į Krymą, ar tai bus dar vienas įrodymas pasauliui, kad jis vykdo agresyvią politiką?

Mes nepripažįstame agresoriaus agresoriumi. Mes užsispyrę vadiname karą Ukrainos rytuose „antiteroristine operacija“.

– Pasaulis ir taip viską mato. Nežinau, kokiam aklam reikia būti, kad nematytum viso to, ką šiandien daro mūsų šiaurinė kaimynė. Visi stebisi, kaip tokia galinga Europos valstybė kaip Ukraina neapsaugo savęs. Mes neiššovėme nė vieno šūvio dėl Krymo. Mes tiesiog atidavėme Krymą.

– Kaip grąžinti Krymą atgal Ukrainai?

– Tarptautinė bendruomenė turėtų daryti spaudimą Rusijai, paduoti ją į tarptautinį teismą. Tačiau niekas nieko nedaro. Mes nepripažįstame agresoriaus agresoriumi. Mes užsispyrę vadiname karą Ukrainos rytuose „antiteroristine operacija“. Pasaulis nesupranta mūsų dedamų pastangų, norint apsaugoti valstybę.

Dėl mūsų prezidento ir vyriausybės aktyvių diplomatinių pastangų pasaulis nepripažįsta Krymo aneksijos. Tai didžiulis pasiekimas. Manau, kad bus žengti kai kurie žingsniai iš tarptautinės bendruomenės pusės, kad būtų padėta Ukrainai pasiekti teisingumą teismuose.

Vis dėlto nemanau, kad Ukraina organizuotų atvirus karinius veiksmus dėl Krymo išvadavimo. Tokie veiksmai būtų per ankstyvi.

– Ar laimėsime karą Ukrainos rytuose?

– Laimėsime. Net neabejoju. Ukrainos tauta neleis pralaimėti. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min