Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Protų mūšių“ organizatorius iš Šiaulių Vaidas Mažintas: „Neturiu laiko alkoholiui ir kitoms nesąmonėms“

jaunimas_04
Alvydo Januševičiaus nuotr. / jaunimas_04
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vaidas Mažintas – paprastas šviesus vaikinas, kilęs iš Raseinių, o šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Šiauliuose. Gyvenantis – šis žodis puikiai tinka jo buvimui pasaulyje apibūdinti. Jis šimtams jaunų žmonių organizuoja įvairiausius laisvalaikio užsiėmimus. Be to, nei rūko, nei geria, nei turi laiko kitoms nesąmonėms.

Kartą per savaitę kone dvi dešimtys komandų susiburia nuošalioje miesto kavinėje ir susigrumia savo protais. Ką tik baigėsi jau šeštasis „Studentiškų protų su Vaidu Mažintu“ sezonas. Nugalėtojai aiškūs, o priešų – nėra. Visi per pusmetį tapo draugais, kuriuos riša ne tik „protmūšiai“.

Tai poilsis ir pramoga studentams, dėstytojams, nesenai baigusiems studijas.

– Kaip ir kodėl pradėjote organizuoti „protmūšius“.

– Tai pagrindinė veikla, kurią tęsiu nuo studijavimo laikų – „Studentiški Protai“. 2011 metais, gavęs palaiminimą iš Šiaulių universiteto ir žymiąją 22 auditoriją Socialinių mokslų fakultete, pradėjau rengti protų mūšius studentams. Po kiek laiko gavau prašymą keltis į kavinę, ne tokią formalią vietą. Tai poilsis ir pramoga visiems – studentams, dėstytojams, nesenai baigusiems studijas bei jų draugams. „Protmūšių“ dalyviai ir jų draugai yra tie žmonės, kurie dalyvauja ir kitose mano veiklose.

– Kuo gi dar džiuginate šį pulką žmonių?

– Vasarą su „protiečiais“ plaukiame baidarėmis. Vakare žaidžiame „išlikimo“ žaidimus ir vėl – protų mūšiai. Susumuojame rezultatus, nustatome laimėtojus. Svarbiausia – žmonės bendrauja. Neslėpsiu, žinau bent penkias poras, kurios susidraugavo vien per mano organizuojamus žaidimus. Jaučiuosi šioks toks Kupidonas.

Žinau bent penkias poras, kurios susidraugavo per mano žaidimus.

Šiais metais organizavau studentams pokerio ir boulingo varžybas. Publika – įvairiatautė. Studentai būtinai atsiveda ir ŠU studijuojančių Erasmus studentų. Tai privertė prisiminti anglų kalbą.

Pramogos nenueina veltui – laimėjimai pokeryje ar kitur duoda papildomų taškų bendroje „protmūšių“ įskaitoje. Kai kurias komandas tai labai suvienija ir motyvuoja stengtis. Žemiau esančioms komandoms – proga pasivyti lyderius.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Vaidas Mažintas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Vaidas Mažintas

– Buvo saulėtas ir šiltas pavasaris. Gal tai įkvėpė jus naujoms idėjoms?

– Mano geras draugas Karolis užsidegė Šiauliuose gana reta ir nauja lėkščiasvydžio manija. Įsisukau ir aš ne tik asmeniniu žaidimu, bet ir organizavimu. Daugybė „protiečių“ nuo šiol ne tik mankština smegenis, bet ir raumenis. Gegužės mėnesį rengtame HAT tipo turnyre tapau čempionu! Negana to, dar ir buvau naudingiausias viso turnyro žaidėjas.

Daugybė „protiečių“ nuo šiol ne tik mankština smegenis, bet ir raumenis. 

Dabar į treniruotę susirenka dažniausiai 15-20 ir daugiau žmonių. Po treniruočių visi draugiškai keliaujame namo arba susirenkame pavalgyti, pabendrauti. 

– Ar galima Jus vadinti lyderiu, kuris suburia aplinkui save žmones?

– Niekada nelaikiau savęs lyderiu. Skaičiau kažkur, kad lyderis niekada tokiu nesijaučia. Tai gal esu? Man patinka vienyti išsibarsčiusius žmones. Renginiai padeda ne tik man susirasti naujų draugų, bet ir visiems kitiems. Raseiniuose, mano gimtinėje, nedaug galimybių daryti kažką gero, ten nedaug jaunimo. Be to, jaunimas mieliau praleidžia laiką gerdamas, rūkydamas ir tampydamas svarmenis „štanginėje“. Žinoma, ne visi tokie.

– Kodėl jums svetimas daugelio jaunuolių įprotis svaigintis?

– Draugai sako kad esu sveikuolis, nes negeriu nei lašo alkoholio. Net giros. Nerūkau, nevartoju kofeino. Tačiau mėgstu saldumynus ir kartais užsuku į greito maisto restoraną. Nesu sveikuolis.

Jie nepuolė gelbėti, o juokėsi. Alkoholis paverčia žmogaus gyvybę juokais.

Rūkyt bandžiau tik pradinėse klasėse, kai klasės lyderis, vedėsi visus už kampo. Nerūkysi – nebūsi kietas. Teko užtraukti, taičiau tai buvo kartą ar du. Visi juokėsi, kad nemoku į plaučius traukti.

Blaivus gyvenimas prasidėjo nuo žvejybos. Tuo metu, dar prieš studijas, žvejodami nemažai išgerdavome. Jauni ir kvaili buvome. Per tai buvo pamesta daug žvejybos įrankių.

Kartą žiemą, gerokai įkaušęs, įlūžau po ledu. Pro akis prabėgo mano trumpas gyvenimėlis. Sunkūs žieminiai drabužiai ir batai traukė gilyn. Ledas lūžinėjo. Žiauriausia, kad netoli buvo žmonių, kurie taip pat buvo išgėrę. Jie nepuolė gelbėti, o juokėsi. Alkoholis paverčia žmogaus gyvybę juokais.

Įkvėpęs oro, bandžiau dugną paliesti ir nuo jo atsispirti, bet tai buvo beviltiška. Įlūžau tvenkinio viduryje. Po keletos nesėkmių pavyko atrasti tą ledo kraštą, kuris mane išlaikė. Kol parėjau namo, drabužiai buvo sušalę į ledą. Krypavau kaip pingvinas.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Vaidas Mažintas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Vaidas Mažintas

– Gal šis konkretus įvykis ir privertė jus pasukti blaivybės keliu?

– Negaliu teigti, ar tikrai šis įvykis pakeitė mane, bet po to negeriu ir neikvoju savo gyvenimo kitoms nesąmonėms. Žinau tikrai, kad joks angelas ar įsivaizduojamas dievas man nepadėjo. Padariau viską savo užsispyrimu ir noru gyventi. Esu netikintis ir nepripažįstu nei vienos religijos. Darau viską pats be jokių įsivaizduojamų asmenų pagalbos. Turbūt šis mano požiūris daugeliui nepatiks.

Darau viską pats be jokių įsivaizduojamų asmenų pagalbos. 

– Tai ką jums duoda blaivus gyvenimas?

– Visų pirmą – atliekamų pinigų, kuriuos galiu leisti pramogoms. Esu patrauklus merginoms, kurias žavi blaivybė, nors tokių mažėja. O vakarėliai nesiskiria niekuo.

– Gal savo organizuojama veikla propaguojate blaivybę?

– Nesu antgamtinė jėga, kuri priverstų žmones negerti. Moku linksmintis ir be alkoholio. Nežinau, ar dėl manęs, bet mano draugai besilinksmindami vartoja minimaliai. Jei renkamės stalo žaidimų pažaisti, išvis apsieiname be alkoholio. Nenoriu nuodyti savęs ir draugų.

– Ar turite konkrečių planų ir svajonių?

Šiauliai dabar apsnūdę ir viską skaičiuoja pinigais, o ne galimybėmis ir žmonių laime.

– Noriu turėti pastatą, kuriame galėčiau organizuoti „protmūšius“, stalo žaidimo vakarus. Buvo sunku surasti vietą „Studentiškiems Protams“. Kavinės nori, kad lankytojai išpirktų už atitinkamą sumą. Arba – mokesčio nuo komandos. Tai labai apriboja dalyvių kiekį.

Šiauliai dabar apsnūdę ir viską skaičiuoja pinigais, o ne galimybėmis ir žmonių laime.

Šis pastatas būtų puiki vieta jogos užsiėmimams, nuotolinių būdu valdomų automobilių lenktynėms. Tikrai norėčiau tokio pastato, kuriame nereikėtų taip įtemptai galvoti apie pinigus.

– Ar iniciatyvumas padėjo gyvenime įsitvirtinti profesine prasme?

– Studijuodamas gavau puikią progą dalyvauti viename projekte, kurį rengė ŠU. Pabuvojau UAB „Sliekas“ įmonėje, kurioje man pasiūlė pasilikti ir atlikti praktiką. Įpusėjus praktikai, įmonė paprašėi pas juos dirbti. Dabar užimu direktoriaus pareigas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min