Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

16-ąjį kartą vyks „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“

Puodų lipdymas
M.Vadišio nuotr. / Puodų lipdymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Senoji Lietuvos sostinė liepos 4 – 6 d. jau šešioliktą kartą tarptautiniu eksperimentinės archeologijos festivaliu „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ pažymi vieną reikšmingiausių Lietuvos Valstybės datų – Mindaugo karūnavimo dieną. Renginys vyksta autentiškame žmogaus ir gamtos sukurtame kraštovaizdyje, išsaugojusiame 11 tūkstančių metų šiame regione egzistavusių kultūrų pėdsakus.

Pilies kalno piliakalnyje įsikurs Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Vengrijos eksperimentinės archeologijos meistrai. Jie parodys ir papasakos, kaip buvo gaminami titnaginiai, akmeniniai ir geležiniai įrankiai, kalami ginklai, lipdomi ir žiedžiami puodai, gaminama apranga, apavas, kaip ir iš ko mūsų protėviai gaminosi maistą.

Liepos 5 dieną pirmą kartą vyks archajiško maisto gamybos pristatymo konkursas. Pirmą kartą bus pristatomos ir viduramžių pirties tradicijos, odos apdorojimo technologijos, žirgo ir raitelio aprangos įmantrumai, geležies lydymas iš vietinės balų rūdos, deguto gamyba ir daug kitų archajiškų gamybos procesų bei kasdieninio gyvenimo rekonstrukcijų.

Pirmą kartą vikingų kultūrinį paveldą demonstruos klubas „Vargentorn“ (Baltarusija) ir Lietuvos juvelyrai.

Festivalio svečiai galės patys pabandyti senoviniu būdu užkurti ugnį, nulipdyti puodą, paskanauti archajiškų valgių, pajodinėti žirgais ar iššauti iš lanko.

M.Vadišio nuotr./Viduramžių jūvelyrų atokvėpio valandėlė.
M.Vadišio nuotr./Viduramžių jūvelyrų atokvėpio valandėlė.

Priešistorės dalyje bus daugiau vikingų epochos pristatymų – puošnios aprangos, amatų ir kasdieninio gyvenimo būdo rekonstrukcijų, remiantis Skandinavijos ir Baltijos regiono šalių archeologinių tyrimų medžiaga.

Jau ne pirmus metus lankytojų dėmesį patraukia įspūdingi IX a. Vengrijos ankstyvojo valstybės formavimosi laikotarpio amatų ir kasdieninio gyvenimo būdo, senovės Vengrijos klajoklių gyvensenos – amatų, maisto gamybos, karybos ir muzikos ( Sabolčo genties kiemas) pristatymai.

Pirmą kartą festivalyje XIII – XIV a. amatus ir kasdieninio gyvenimo ypatumus atskleis istorinės rekonstrukcijos klubas iš Estijos „House Limping Wolf“, koncertuos  archajiško folkloro kolektyvas „Kajan“ (Vengrija), karinio folkloro ansamblis „Ugniavijas“, duetas „Rana“ (Lietuva).

Daug emocijų kaskart sukelia viduramžių mūšių inscenizacijos. Po keletos metų pertraukos viduramžių karybos meistriškumą vėl demonstruos karybos klubas iš Baltarusijos „True Varing“ bei renginio senbuviai – karybos klubai „Jantar“ (Lenkija) ir „Varingis“ (Lietuva).   

Martyno Siruso nuotr./Durbės mūšio inscenizacija
Martyno Siruso nuotr./Durbės mūšio inscenizacija

Viduramžių miesto aikštė vilios įprastiniu šurmuliu. Čia sutiksite klajojančius muzikantus, iš svetur atvykusius pirklius, valkatas, klajūnus ir klounus. Aikštėje vyks viduramžių teismai, darbuosis budeliai, galėsite dalyvauti įvairiose archajiškose rungtyse ir žaidimuose. Vaikams vyks edukaciniai konkursai.

Ilgametis senosios Kernavės tyrinėtojas archeologas doc. dr. A.Luchtanas atskleis viduramžių Kernavės miesto istoriją ir kasdienį miestiečių gyvenimą, pristatys to laikotarpio moters kostiumą. Muziejaus salėje vyks tradiciniai susitikimai su Kernavės tyrinėtojais archeologais doc.  dr. A.Luchtanu, doc. dr. G. Vėliumi ir dr. R. Vengaliu. Čia pat lankytojai galės susipažinti su įspūdinga V. Daraškevčiaus meninės fotografijos paroda „Trumpiausios nakties paslaptis“. 

Daugiau apie festivalį –  čia. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min