Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: Vytautas Landsbergis – Europos lyderis

Vytautas Landsbergis ir Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vytautas Landsbergis ir Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius, sveikindamas europarlamentarą Vytautą Landsbergį su 80-uoju jubiliejumi, visai Europai primena, kad profesorius praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigoje ir dešimtojo pradžioje buvo ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos politinis lyderis.

„Mes dažnai užmirštame, kad Vytauto Landsbergio vaidmuo 1980-ųjų pabaigoje ir 90-ųjų pradžioje yra žymiai didesnis negu vien tiktai Lietuvos lyderio vaidmuo.

Lietuva kartu su Sąjūdžiu, kuriam vadovavo V.Landsbergis, iš esmės nuo 1988-ųjų birželio ėmėsi didžiulės misijos – patikrinti kur yra M.Gorbačiovo „perestroikos“ ribos. Landsbergio gebėjimas lyderiauti visam procesui galų gale lėmė tai, kad Lietuva, žengdama priešakyje visos Sovietų imperijos jos išardymo reikaluose, iš esmės garantavo ne tik savo laisvės taikų pasiekimą, bet ir visos Sovietų Sąjungos subyrėjimą. Tai darė įtaką daugeliui kitų tarptautinių politinių procesų.

Berlyno sienos griūtis 1989-ųjų rudenį didele dalimi įvyko todėl, kad nuo 1988 vasaros Sąjūdis ir Profesorius labai nuosekliai išbandydami kur yra „perestroikos“ ribos, pasiekė, kad SSSR žlugimo procesai būtų negrįžtami. V.Landsbergio lyderystė neabejotinai darė įtaką Europos žemėlapio ir Europos savivokos pasikeitimams.

Man 20 metų tenka būti šalia Vytauto Landsbergio politikoje. Ir per visą tą laiką nenustoju mokytis iš jo ir nenustoju stebėtis. Profesorius yra PROFESORIUS“, – teigia A.Kubilius.

Spaudai išplatintame pranešime premjeras teigia, jog Šaltąjį karą laisvasis pasaulis laimėj dėl V. Landsbergio lyderystės.


 „V. Landsbergis buvo, yra ir dar ilgai bus didžiausią tarptautinį autoritetą turintis lietuvis, dabar Europos Parlamente veiksmingai ginantis vertybes, kurios brangios Lietuvai, Europai, visam civilizuotam pasauliui.  Man 20 metų tenka būti šalia V. Landsbergio politikoje. Ir per visą tą laiką nenustoju mokytis iš jo ir nenustoju stebėtis“, – sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

Pasak A. Kubiliaus, atmintyje ir istorijoje visiems laikams lieka pakilūs Sąjūdžio metai, kai drąsus V. Landsbergio žodis pabudino ir pakėlė visą tautą į žygį už Lietuvos laisvę ir demokratiją.

„Tačiau neužmirškime – V. Landsbergio vaidmuo istorijoje yra žymiai didesnis – jis neapsiribojo vien mūsų laisvės byla. Gražaus jubiliejaus proga verta priminti, kad Lietuva kartu su Sąjūdžiu, kuriam vadovavo V. Landsbergis, pirmoji sovietmečiu ėmėsi tikrinti, kur yra Michailo Gorbačiovo „perestroikos“ ribos“, – teigia ministras pirmininkas.

Pasak premjero, „V. Landsbergio lyderystė galų gale lėmė tai, kad Lietuva, žengdama priešakyje visos sovietų imperijos jos išardymo reikaluose, iš esmės garantavo ne tik taikų savo laisvės pasiekimą, bet ir visos Sovietų Sąjungos subyrėjimą“.

„Tai lėmė daugelį kitų tarptautinių politinių procesų, kurių kulminacija buvo Berlyno sienos griūtis 1989-ųjų rudenį. Siena griuvo didele dalimi todėl, kad  nuo 1988 vasaros Sąjūdis ir Profesorius, labai nuosekliai stumdami „perestroikos“ ribas vis toliau,  pasiekė, kad SSSR ir jos valdomo „socialistinio lagerio“ žlugimo procesai būtų negrįžtami“ , – rašoma ministro pirmininko sveikinime.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min