Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 26d. 14:44

Argentinoje bus išleistas banknotas su legendinės Evos Peron atvaizdu

Cristina Kirchner pristatė naująjį 100 pesų banknotą su Evos Peron atvaizdu.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Cristina Kirchner pristatė naująjį 100 pesų banknotą su Evos Peron atvaizdu.

Argentinos prezidentė Cristina Kirchner paskelbė, kad į apyvartą bus išleistas naujas 100 pesų banknotas su buvusio šalies prezidento Juano Perono žmonos Evos, dažniau vadinamos tiesiog Evita, atvaizdu, praneša „The Daily Telegraph“.

Tai pirmoji Argentinos valiutos kupiūra, ant kurios bus pavaizduota moteris. Dabar ant 100 pesų (62,3 lito) banknoto spausdinamas XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios politiko ir buvusio prezidento Julio Argentino Rocos portretas.

Pasak C.Kirchner, iš pradžių į apyvartą bus išleistas ribotas naujojo banknoto tiražas, skirtas E.Peron mirties 60-mečiui. Tačiau vėliau šio pavyzdžio banknotai pakeis visus senuosius.

Prezidentė pabrėžė, kad būtina pagerbti visas moteris, o geresnio varianto už banknotus su Evitos atvaizdu nėra. Ji buvo „prieštaringa asmenybė“, tačiau „įnirtingai kovojo už teisingumą ir lygybę“, sakė C.Kirchner.

„Negalime sakyti, kad Eva buvo šventoji ir nedarė klaidų, tačiau ji buvo kukli moteris iš liaudies, – sakė Argentinos prezidentė. – Pagerbti jos atminimą – tai atstatyti teisingumą.“

Eva Duarte de Peron gimė 1919 metais provincijoje netoli Buenos Airių. Jaunystėje ji sėkmingai siekė modelio ir aktorės karjeros. 1944 metais ištekėjo už J.Perono, tuo metu dirbusio darbo ministro poste. Po jo pergalės per prezidento rinkimus 1946 metais Evita sukūrė vyrą remiančią politinę partiją ir veikė kaip politikė, asmeniškai susitikinėjo su užsienio šalių vadovais.

Daugiau apie Evos Peron gyvenimą skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min