Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 18d. 16:57

Artūras Zuokas požemiuose apžiūrėjo mumijas

XVIII a. kriptoje palaidoto vilniečio kaukolė.
15min.lt / XVIII a. kriptoje palaidoto vilniečio kaukolė.

Sostinės meras norėtų, kad vilniečiai ir miesto svečiai turėtų galimybę matyti ne tik tai, kas vyksta Vilniaus gatvėse, bet ir po jomis. Tai Artūras Zuokas pareiškė pats ketvirtadienį apžiūrėjęs kriptas, karstus ir mumijas po viena sostinės bažnyčia.

„Oho, koks šitas mažas“, – stebėjosi meras, rodydamas į karste gulinčią XVIII amžiaus mumiją. Prie senųjų palaikų besidarbuojantys mokslininkai svečiui paaiškino, kad tai – unikalus radinys, vienintelis šioje vietoje palaidotas vaikas.

Po Domininkonų bažnyčios rūsio skliautais jau kelis mėnesius verda darbas: archeologai rūšiuoja, kataloguoja ir ruošia konservavimui kelias dešimtis vilniečių mumijų. Ant smėlio suguldyta daugybė į plastiką suvyniotų kūnų, į sienas atremti senieji karstai. Tyrimams vadovauja Vilniaus Universiteto antropologas Rimantas Jankauskas, prieš keletą metų pagarsėjęs toli už Lietuvos ribų išsamiais Napoleono armijos  karių palaikų tyrimais.

R.Jankauskas papasakojo, kad karstuose kelis amžius puikiai išsilaikę, o po karo į kriptas išversti palaikai gali daug atskleisti apie XVIII amžiaus pasiturinčių vilniečių gyvenimo būdą, fiziologiją. Manoma, kad tai – daugiausia pasiturinčių miestelėnų kūnai. Mat daugelis jų – ganėtinai apkūnūs, o tai anais laikais reiškė tik viena – šie žmonės  nesiskundė maisto trūkumu, galėjo didžiuotis solidžiu stotu ir aukšta padėtimi visuomenėje.

Meras, kartu su mokslininkais ir bažnyčios klebonu apžiūrėjęs mumijas, pareiškė neabejojantis, kad šie radiniai turėtų būti demonstruojami ir visuomenei. Ateityje planuojama ieškoti būdų padėti mokslininkams surengti nuolatinę mumijų ekspoziciją.

VIDEO: 15min.lt - Vilniaus meras Artūras Zuokas Domininkonų bažnyčios požemiuose

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min