2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Arvydas Anušauskas: „Ar nepasimetė istorinėje atmintyje didžiausia lietuvių deportacija į Sibirą?“

Šiais metais Lietuvoje bus minima daug valstybei svarbių datų, kurioms sudarytos ar sudaromos vyriausybinės komisijos.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario, parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininko dr. Arvydo Anušausko, S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio, Klaipėdos sukilimo ir Vilniaus geto atminimo minėjimai yra svarbūs bei reikšmingi.

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į dar vieną svarbią datą, kuri reikšminga Lietuvos valstybei, – tai gegužės 22 diena. Šią dieną sukanka 65 metai, kai stalininis-komunistinis režimas pradėjo pačią didžiausią tik Lietuvoje vykdytą lietuvių deportaciją.

„Trėmimo operacija „Vesna“, kurios vykdymui buvo pasitelkta net 30 tūkst. represinių institucijų darbuotojų, buvo pati didžiausia trėmimo operacija Lietuvos istorijoje. 40 tūkst. lietuvių buvo ištremti į Sibirą, iš kurių – net 11 066 vaikai.

Į Sibirą išvežtiems pačioje vaikystėje šiuo metu yra nuo 65 iki 82 metų amžiaus. Šie žmonės gali dar pasidalinti savo išgyventa patirtimi“, – sakė dr. A. Anušauskas.

Parlamentaras kreipėsi į Seimo Pirmininką Vydą Gedvilą, siūlydamas šią dieną paminėti ir Seime, taip pat paremti įvairias visuomenines iniciatyvas, kurios skirtos istorinės atminties puoselėjimui.

A. Anušauskas taip pat prie šios iniciatyvos pakvietė prisijungti ir Vilniaus merą Artūrą Zuoką.

Jis kviečiamas susitikti su parlamentinės grupės nariais ir aptarti šio išskirtinio istorinio įvykio paminėjimą sostinėje, prisimenant 1948 metų tremtinius vilniečius.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min