Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 26d. 15:01

Aukcione parduodamas Napoleono testamentas

Napoleonas
„Scanpix“ / Napoleonas

Paryžiuje aukcione bus parduodami ypatingi dokumentai – Napoleono paskutinė valia. Jie rodo, kad mirdamas tremtyje žlugęs imperatorius galvojo apie Prancūziją. Aukcione pradinė dokumentų kaina bus nuo 80 tūkstančių iki 120 tūkstančių eurų.

Prancūzai įvykdė Napoleono paskutinę valią, jo palaikai pervežti iš tremties vietos, Šventosios Elenos salos, ir palaidoti Invalidų namuose, kurie Napoleono nurodymu pastatyti karų veteranams.

Netekęs jėgų žlugęs imperatorius diktavo savo testamento papildymus likus kelioms savaitėms iki jo mirties. Lyg voro kojele parašytas troškimas – būti palaidotam tarp prancūzų.

„Testamento papildymai, kad „palaikai būtų pervežti į Prancūziją, palaidoti prie Senos, kurią taip mylėjo“, – ši frazė pabrėžiama kiekvienoje istorijos knygoje, ją žino visi prancūzai, ir ją mes ketiname parduoti aukcione. Nors iš pažiūros ji „sausa“, bet ir labai jaudinanti, nes Napoleonas kažkur tolimame Atlanto kampelyje galvojo apie prancūzus“, – sako aukciono organizatorius Christphe`as Castandet.

Bus parduodami du testamento papildymai, jie priklausė kolekcininkui. Dar šeši saugomi Prancūzijos nacionaliniame archyve. Tai bus galimybė įsigyti dalelę istorijos, nors jie parašyti ir ne Napoleono, o jo patikimo padėjėjo ranka. Pradinė kaina galėtų siekti 120 tūkstančių eurų.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min