TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bibliotekoje – Kaliningrado istorijos epizodai

Olegas Maksimovas šiais metais apdovanotas premija.
Bibliotekos nuotr. / Olegas Maksimovas šiais metais apdovanotas premija, už pasiekimus kultūroje, literatūroje ir mene.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje atidaroma Olego Maksimovo fotografijų paroda, pristatomas albumas „Kaliningradas. Istorijos epizodai“ bei dokumentinis filmas „Laiko saugotojas“.

2010 metais premija „Pripažinimas” (skiriama už pasiekimus kultūroje, literatūroje ir mene) buvo apdovanotas vienas iš seniausių šios srities fotomenininkų  Olegas Maksimovas už fotoalbumą „Kaliningradas. Istorijos epizodai“.

O. Maksimovas – miesto istorijos įvykių liudininkas. Jo fotografijose regime kaip vokiškasis miestas Kenigsbergas virsta tarybiniu Kaliningradu.

Jis gimė 1929 metais Archangelske. Antrojo pasaulinio karo metais mokėsi jungo mokykloje. Olegas Maksimovas – Didžiojo Tėvynės karo dalyvis, apdovanotas gana retu medaliu – „Už Tarybinio poliarinio rato gynybą“. Po karo Olegas plaukiojo banginių medžiojimo flotilėje „Slava“.

Bibliotekos nuotr./Kaliningradas
Bibliotekos nuotr./Kaliningradas

Jis aplankė dar tuometinį Kenigsbergą 1946 metais, o nuolatiniam gyvenimui į Kaliningradą atvyko 1954 m. Gyvendamas šiame mieste pradėjo bendradarbiauti su spauda. Kaip žurnalistas ir fotokorespondentas Olegas Maksimovas visad būdavo įvykių sūkuryje. Dirbo laikraštyje „Kaliningradskaja pravda“ ir naujai įkurtoje vietinėje televizijoje.

O.Maksimovas – Rusijos Federacijos fotomeninkų sąjungos narys, tarptautinių fotografijos parodų dalyvis bei prizinių vietų laimėtojas.  Jo fotografijos yra daugelio pasaulio šalių muziejuose, JAV Kongreso bibliotekoje ir privačiose kolekcijose.

Filmas „Laiko saugotojas“ – tai O.Maksimovo pasakojimas apie naują, o kartu ir labai seną miestą Kaliningradą (Karaliaučius).

Po Antrojo pasaulinio karo politiniame pasaulio žemėlapyje atsirado naujas seno miesto vardas – Kaliningradas. Kaliningrade gyvena žmonės, po karo palikę gimtąsias vietas ir pradėję kurti savo ateitį ant svetimo miesto griuvėsių, kuris ilgainiui tapo savu. Taip jau nutiko, kad šį miestą formavo žmonės, turintys visiškai skirtingą ideologiją ir tikėjimą, kitas tradicijas ir papročius nei buvę Karaliaučiaus gyventojai.

Renginyje dalyvaus generalinis konsulas Kaliningrade Vaclav Stankevič, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov, žurnalistas, fotografas Olegas Maksimovas, režisierė Dali Rust, kino operatorius Eugenijus Macius.

Vakarą ves Juozas Šikšnelis. Projektą remia Lietuvos Respublikos Generalinis konsulatas Kaliningrade ir Rusijos Federacijos Generalinis konsulatas Klaipėdoje.

Renginio metu bus galima įsigyti albumą „Kaliningradas. Istorijos epizodai“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min