Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 11, 16:38

Bolivijoje mirė legendinį Che Guevarą nušovęs karys

Ketvirtadienį, eidamas 81-uosius metus, Bolivijoje mirė buvęs šalies karys, kuris teigė nušovęs marksistą revoliucionierių Ernestą Che Guevarą, pranešė jo artimieji.
Bolivijos kariai ir pareigūnai prie Ernesto Che Guevaros kūno
Bolivijos kariai ir pareigūnai prie Ernesto Che Guevaros kūno / Wikipedia.org nuotr.
Temos: 2 Bolivija Kuba

Mario Teranas Salazaras Argentinoje gimusį E.Guevarą nušovė 1967 metų spalio 9 dieną Bolivijos rytinėje Santa Kruso provincijoje Šaltojo karo įkarštyje.

„Jis mirė. Jis sirgo ir jau nieko nebebuvo galima padaryti“, – agentūrai AFP sakė prieš 54 metus E.Guevarą sugauti padėjęs buvęs Bolivijos karys Gary Prado. – Šeima ir jo bendražygiai kariuomenėje man sakė, kad jis buvo gydomas karinėje ligoninėje.“

Ligoninės atstovai nuo komentarų atsisakė „dėl medicininio konfidencialumo“.

E.Guevarą 1967 metų spalio 8 dieną sulaikė Bolivijos kariai, kuriems padėjo du kubiečių kilmės amerikiečiai CŽV agentai. E.Guevara tuomet vadovavo nedidelei grupei sukilėlių, kurie kovojo su kariuomene, nepaisydami to, kad badavo ir buvo ligoti.

Sužeistas E.Guevara buvo nugabentas į apleistą mokyklą La Igeros kaime, kur praleido naktį. O kitą dieną, gavęs aršaus komunizmo priešininko tuometinio prezidento Rene Barrientos leidimą, M.Teranas Salazaras sušaudė E.Guevarą.

„Tai buvo baisiausia akimirka mano gyvenime. Tuo metu Che atrodė didelis, milžiniškas. Jo akys be galo spindėjo, – vėliau pasakojo M.Teranas Salazaras. – Jaučiau, kad jis už mane buvo viršesnis, ir kai jis įsistebeilijo man į akis, man ėmė svaigti galva. Pamaniau, kad vienu judesiu Che gali mane nuginkluoti.“

„Nusiramink ir gerai nusitaikyk“ anuomet pasakė jis man. Tu nužudysi žmogų, – pasakojo vyras. – Todėl aš paėjau atgal link durų, užsimerkiau ir iššoviau.“

Vos 39 metų amžiaus tikra legenda tapusio E.Guevaros kūnas atmerktomis akimis vėliau kaip trofėjus buvo demonstruojamas kaimyniniame Valegrandės kaime.

M.Teranas Salazaras po 30 tarnybos metų išėjo į pensiją, pasirinko ramų gyvenimą ir vengė žiniasklaidos. Jis net neigė nužudęs E.Guevarą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min