Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimttūkstantiniai nuostoliai – legendomis apipintą Salduvės piliakalnį išarė dviratininkai

Nuniokotas Salduvės piliakalnis
15min.lt nuotr. / Nuniokotas Salduvės piliakalnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Paveldo sargai, apžiūrėję Šiaulių pašonėje esantį Salduvės kalną, dar vadinamą Žuvininkų piliakalniu, nustėro – nuo kalno nutiestos dviračių trasos su tramplinais ir pasvirusiais posūkiais. Tokia žala kultūros paminklui gali viršyti dešimtis tūkstančių litų.

Trasa ekstremalams

Nuo Salduvės kalno nutiestos dvi trasos, kurios dar apie šimtą metrų tęsiasi parku. Viena paprastesnė, o kita – ekstremalesnė. Trasos skirtos dviratininkams, kurie mėgsta kraują užvirinantį adrenaliną.

Startas – pačioje kalno viršūnėje. Papėdėje įrenti staigūs pasvirę posūkiai, supilti tramplinai. Į kalną iškasti laiptukai. Tikriausiai tam, kad būtų lengviau užsinešti dviratį.

Parke – dar didesni tramplinai ir posūkiai. Pjūklais supjaustytos kelios pušys, kurios panaudotos posūkiams ir tramplinams sutvirtinti. Ant jų užpilta smėlio, kuris buvo kasamas čia pat, po pušų šaknimis.

15min.lt nuotr./Nuniokotas Salduvės piliakalnis
15min.lt nuotr./Nuniokotas Salduvės piliakalnis

Trasas galimai įsirengė vietiniai paaugliai, niekur mieste neturintys sąlygų ekstremaliems nusileidimams nuo aukštumų dviračiais.

Žala – dešimtys tūkstančių

Zenonas Stundžia, Kultūros paveldo departamento Šiaulių padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius, teigia, kad taip nuniokotą kalną jau seniai bematė. Inspektorius kreipsis į departamento vadovybę, kad ši sudarytų komisiją žalai nustatyti.

Z.Studžios preliminariais paskaičiavimais, žala gali siekti ir dešimtis tūkstančių litų. Tiek kainuotų užpilti trasas gruntu ir sutvirtinti, kad jo neišplautų lietus.

Salduvės kalnas yra kultūros paminklas, saugomas valstybės, tačiau aplink kalną nėra jokių tai liudijančių ženklų. Anksčiau užrašas ir specialus ženklas buvo ant betoninės sienos kalno papėdėje. Dabar ši siena tuščia.

15min.lt nuotr./Nuniokotas Salduvės piliakalnis
15min.lt nuotr./Nuniokotas Salduvės piliakalnis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min