Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 19d. 20:07

Didžiosios Britanijos aukcione parduodamas laivo „Titanikas“ brėžinys

„Titanikas“ 1912 metais
„Scanpix“ nuotr. / „Titanikas“ 1912 metais

Didžiosios Britanijos aukcione parduodamas laivo „Titanikas“ stambaus mastelio brėžinys, kuris buvo naudojamas tiriant laivą ištikusios nelaimės aplinkybes.

Remiantis aukciono „Henry Aldridge & Son“ ekspertais, už 9,9 metrų ilgio brėžinį tikimasi gauti nuo 100 tūkstančių iki 150 tūkstančių svarų (390-600 tūkst. litų). Aukcionas vyks gegužės 28 dieną Divaiziso mieste, pietų Anglijoje.

Brėžinį parduoda pavardės nenorintis skelbti kolekcionierius.

Laivas „Titanikas“ nuskendo 1912 metų balandį per pirmąją savo kelionę.

Oficialius nelaimės aplinkybių tyrimas buvo pradėtas 1912 metų gegužės 2 dieną, jame per 36 dienas buvo išklausyta beveik 100 liudytojų parodymų.

Beje, aukcione siūloma pirkti ir vieną raktų komplektą – jais buvo rakinamos pirmosios klasės išvietės. Raktų ryšulį tikimasi parduoti už 40-50 tūkst. svarų sterlingų (160-200 tūkst. litų).

Cigarų dėžė jau parduota

Cigarų dėžė, kažkada priklausiusi laivo „Titanikas“ kapitonui, Liverpulio aukcione parduota už 25 tūkst. svarų sterlingų, pranešama BBC tinklalapyje.

Iš riešutmedžio padaryta dėžė buvo surasta vienos Liverpulio gyventojos Hilary Mee namuose.

Ją pastebėjo aukciono darbuotojas Johnas Crane'as, pakviestas įvertinti keletą antikvarinių daiktų.

H.Mee sakė neturėjusi supratimo, kad 20 metų namuose išgulėjusi cigarų dėžė gali būti susijusi su katastrofą patyrusiu laivu.

Viename kambaryje aukciono darbuotojas pastebėjo šią dėžę, ant kurios buvo inicialai EJS  ir kompanijos „White Star Line“, kuriai priklausė legendinis „Titanikas“, ženklas.

Iš pradžių J.Crane'as nesuprato, ką gali reikšti šie inicialai, tik staiga jis suvokė, kad cigarų dėžė priklausė „Titaniko“ kapitonui – Edwardui Johnui Smithui.

H.Mee pasakojo, kad cigarų dėžę priklausė kelioms jos šeimos kartoms. Manoma, kad dėžę jos tėvui padovanojo kapitono našlės, Saros, giminaičiai.

Dėžėje telpa 40 puikių Havanos cigarų.

Didžiausias anų laikų keleivinis laivas „Titanikas“ buvo pastatytas Belfasto laivų statykloje „Harland and Wolff “. Jis nuskendo 1912 metais Atlanto vandenyne susidūręs su ledkalniu. Tarp žuvusiųjų buvo ir laivo kapitonas E.J.Smithas.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min