Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Efraimo Zuroffo nejautrumu apkaltintas Vygaudas Ušackas teigia, kad vienas žodis neatspindi jo požiūrio į Holokaustą

Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vygaudas Ušackas
Šaltinis: BNS
0
A A

Europos Sąjungos misijos Afganistane vadovas Vygaudas Ušackas teigia, kad „Wall Street Jounal“ straipsnyje paminėta jo frazė apie „atokvėpį nuo komunistų, kol naciai buvo valdžioje“ neatspindi jo požiūrio į holokaustą.

Dėl šios frazės Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas apkaltino V.Ušacką dideliu nejautrumu žydams.

„Vienas žodis iš straipsnio apie mano, kaip lietuvio, užaugusio sovietinėje okupacijoje, asmeninę istoriją neatspindi mano požiūrio į Lietuvos žydus ar holokausto siaubą“, – rašoma BNS gautame V.Ušacko atsakyme į E.Zuroffo komentarą.

ES atstovas Afganistane atsakyme E.Zuroffui nurodo, jog laikosi požiūrio, kurį, kaip tuometinis Lietuvos užsienio reikalų ministras, išsakė per vizitą į Izraelį 2009 metų gruodį.

„Holokaustas yra beprecedentis reiškinys, kuriuo buvo siekiama pajungti modernią pramoninę valstybę ir net visą Europos civilizaciją žydų tautos išnaikinimo tikslui. Lietuva, patyrusi ir nacizmo siaubą, ir stalinizmo represijas, laikosi giliausios pagarbos gyviems ir mirusiems antinacinio pasipriešinimo ir antihitlerinės koalicijos kovotojams“, – priminė V.Ušackas.

Tačiau, pasak diplomato, skirtingai nei žmonijos plačiai pasmerktų nacių nusikaltimų atveju, praėjo daug laiko kol Josifo Stalino režimo nusikaltimai buvo įvertinti teisiškai, o aukų tragedija buvo pripažinta.

„Necenzūruota Rytų ir Vidurio Europos šalių ir tautų istorija ilgai buvo tabu net ir tose valstybėse, kurios nukentėjo nuo stalinistinio teroro ir sovietinės okupacijos. Mano straipsnis „Wall Street Journal“ buvo skirtas panašiai ir sunkiai dviejų skirtingų šalių – Lietuvos ir Afganistano – užduočiai. Abi šalys išgyveno tironiją. Lietuva sėkmingai prieš ją kovojo. Afganistano kova palaikant teisingiems žmonėms tęsiasi jam bandant atgauti teisėtą vietą tarp laisvę mylinčių šalių“, – rašo V.Ušackas.

Tuo metu S.Wiesenthalio centro pirmadienį išplatintame pranešime yra piktinamasi, kad V.Ušackas laikotarpį, kurio metu buvo išžudyta 96 proc. Lietuvos žydų, vadina „atokvėpiu nuo komunistų, kol naciai buvo valdžioje“.

„Nesuvokiama, kaip žmogus, kuris atstovauja Europos Sąjungai, apie masinį Lietuvos žydų sunaikinimą gali kalbėti tokiais šiurkščiai nejautriais žodžiais, kurie neatspindi tuometinės istorinės tikrovės. Mes raginame V.Ušacką atsiprašyti ir atsisakyti savo pareiškimo ir raginame ES imtis atitinkamų priemonių, jei jis atsisakytų tai padaryti“, – sakė E.Zuroffas. 

V.Ušackas žodį „atokvėpis“ pavartojo pasakodamas apie tai, kaip jo artimieji buvo persekiojami pirmosios ir antrosios sovietų okupacijos metu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min