Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 13d. 19:38

EP vadovas Jerzy Buzekas: „Sovietų tankai nesugebėjo sutraiškyti nepalaužiamos laisvės ištroškusių žmonių dvasios“

Jerzy Buzekas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jerzy Buzekas

Praėjus dvidešimtmečiui nuo Sausio 13-osios įvykių, Lietuva turi parodyti solidarumą su kaimyninės Baltarusijos žmonėmis, jie taip pat nusipelnė laisvės ir demokratijos, sako Europos Parlamento (EP) pirmininkas Jerzy Buzekas.

„Net sovietų tankai nesugebėjo sutraiškyti nepalaužiamos laisvės ištroškusių žmonių dvasios. Jie buvo ginkluoti tik vėliavomis rankose, su dainomis lūpose ir viltimis širdyse“, – sveikindamas Laisvės gynėjų dieną mininčią Lietuvą, sakė EP vadovas.

Anot J.Buzeko, 1991–ųjų sausio 13–oji įrašyta į pasaulio istoriją kaip neišvengiama Sovietų Sąjungos griūties pradžia ir galutinė nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Baltijos šalyse pergalė.

„Šiandien Lietuva yra pilnavertė Euroatlantinės bendruomenės narė ir pirmininkauja ESBO ir Demokratijų bendrijai. Tai, kas prieš dvidešimt metų atrodė kaip neįtikima svajonė, tapo realybe. Mes nuėjome ilgą kelią, ir Lietuvos žmonės gali didžiuotis savo pasiekimais“, – teigė jis.

Tačiau, anot J.Buzeko, nereikėtų pamiršti kitų priespaudoje gyvenančių tautų, ypač Baltarusijos.

„Kai prisimename Baltijos žmonių drąsą ir vienybę Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, kurių taiki, dainuojanti ir vėliavomis mojuojanti revoliucija sugriovė vieną iš pačių žiauriausių totalitarinių režimų pasaulio istorijoje, neturėtume pamiršti tautų, kurios dar yra priespaudoje“, – sakė EP pirmininkas.

„Prisiminimas to, ką lietuviai pasiekė praeityje, yra atsakomybė už mus šiandien. Turime parodyti savo solidarumą su Baltarusijos žmonėmis. Daugiau nei bet kas kitas Europoje jie nusipelno, kad laisvės, demokratijos ir nepriklausomybės įkvėpimas, kurį švenčia Lietuva ir Europa, pagaliau apimtų ir jų šalį“, – teigė J.Buzekas.

Lietuva ketvirtadienį mini 20–ąsias 1991 metų sausio 13 dienos kruvinų įvykių metines, kai per sovietų puolimą užimant Vilniaus televizijos bokštą žuvo 14 žmonių.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

18:06
00:41
01:55

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min