TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijos prezidento atstovas: mūsų nepriklausomybę sunaikino Sovietų Sąjunga

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Toomas Hendrikas Ilvesas
Šaltinis: BNS
0
A A

Estijos prezidento atstovas spaudai Toomas Sildamas trečiadienį komentuodamas prieš tai paskelbtą Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) pareiškimą, pažymėjo, kad Estijos nepriklausomybę iš tikrųjų sunaikino Sovietų Sąjunga 1940 metais.

Rusijos URM pasmerkė Estijos parlamento antradienį priimtą pareiškimą, kuriame reiškiama padėka piliečiams, prisidėjusiems prie Estijos valstybės kūrimo ar faktiško šalies nepriklausomybės atstatymo. Rusijos URM šį pareiškimą pavadino istorijos klastojimu.

„Estijos parlamento priimta rezoliucija, kuri prieštarauja akivaizdiems istorijos faktams ir sąmoningai iškraipo praeities įvykius, taip pat neseniai prezidento Toomas'o Hendriko Ilveso atliktas buvusių nacių kolaborantų apdovanojimas kertasi su gausiais pareiškimais iš Estijos pusės, jog ji ketina vystyti kaimyniškus santykius su mūsų šalimi“, – pareiškė trečiadienį Rusijos URM spaudos ir informacijos departamento direktoriaus pavaduotoja Marija Zacharova.

„Tuo pat metu Estijos pareigūnai sąmoningai dangsto faktą, kad nacių režimo, kuriam tarnavo vietinis „Waffen SS“ legionas, planuose nebuvo numatytas Estijos valstybės, likviduotos dėl nacistinės Vokietijos agresijos, atkūrimas“, – pažymėjo M.Zacharova.

„Rusijos URM teisingai pripažįsta, kad „de jure“ Estijos valstybingumas egzistavo ir okupacijų laikmečiu. Tačiau reikia patikslinti, kad „de facto“ Estijos nepriklausomybę sunaikino SSRS 1940 metais, remiantis 1939 metų rugpjūtį pasirašyta nacių Vokietijos ir SSRS bendradarbiavimo sutartimi ir Molotovo-Ribbentropo paktu, kuriuo buvo taip pat sunaikinta Lenkijos ir Baltijos šalių nepriklausomybė“, – sakė agentūrai BNS T.Sildamas.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas trečiadienį komentuodamas Rusijos URM pareiškimą dėl Estijos parlamento vasario 14 dienos pareiškimo, reiškiančio dėkingumą kovotojams už nepriklausomybę, pažymėjo, kad „Rusijos užsienio reikalų ministerija, kaip ir iki šiol, nenori pripažinti fakto, kad nuo 1940-ųjų metų Estijos žmonių tikslas buvo atkurti demokratinę ir laisvą valstybę“.

Rusijos atstovai galėtų liautis kalbėję apie fašistų talkininkus ir istorijos klastojimus.

Pasak estų ministro, „nei nacistinė Vokietija, nei sovietinė okupacinė valdžia nenorėjo atkurti Estijos nepriklausomybės. Jeigu taip būtų buvę, Estija po Antrojo pasaulinio karo būtų galėjusi vystytis kaip nepriklausoma valstybė, kaip didžioji dalis Europos“.

„Todėl Rusijos atstovai galėtų liautis kalbėję apie fašistų talkininkus ir istorijos klastojimus ir pagaliau pripažinti, kas atsitiko Estijai XX amžiuje“, – sakė Estijos URM vadovas.

Jis pareiškė, kad dėl nacių Vokietijos ir Sovietų Sąjungos okupacijos Estija neteko dešimčių tūkstančių piliečių ir ilgam prarado nepriklausomybę.

„Tai nė kiek neprieštarauja Estijos santykių plėtojimui nei su Rusija, nei su kitomis šalimis“, – reziumavo U.Paetas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min