Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Galimą holokausto neigimą ar menkinimą Petro Stankero straipsnyje tiriantys prokurorai laukia istorikų išvadų

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo nacių Vokietijos nusikaltimų neigimo ar menkinimo savaitraštyje „Veidas“ paskelbtame straipsnyje atliekantys prokurorai sako laukiantys istorikų išvados, nuo kurios pateikimo gali priklausyti tyrimo trukmė.
Niurnbergo proceso teisiamieji
Niurnbergo proceso teisiamieji / wikimedia.org nuotr.

„Paskyrėme užduotį istorikams ir lauksime jų išvados, kuria kažkiek remsimės. Galbūt dar kažkas bus apklausiamas, bet iš esmės tyrimas priklausys nuo to, kada jie pateiks išvadą“, – BNS trečiadienį sakė Vilniaus miesto apygardos prokuratūros prokuroras Valdemaras Baranauskas.

„Specialistų išvada nebus viską lemianti, bet įneš aiškumo, nes tai yra istoriniai dalykai ir tam reikalingos specialios žinios“, – pridūrė prokuroras.

„Specialistų išvada nebus viską lemianti, bet įneš aiškumo, nes tai yra istoriniai dalykai ir tam reikalingos specialios žinios“, – pridūrė prokuroras.

Tyrimas buvo pradėtas pagal straipsnį, numatantį atsakomybę už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą. Kaltu paskelbtam asmeniui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Anot V.Baranausko, įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Teisėsaugininkai apklausė straipsnio autorių Petrą Stankerą, savaitraščio „Veidas“ vyriausiąjį redaktorių Gintarą Sarafiną.

Trečiadienį bus apklausiama ir į teisėsaugą besikreipusio Lietuvos žmogaus teisių centro atstovė Birutė Sabatauskaitė.

Lapkričio pabaigoje septynių Europos šalių ambasadoriai laiške vidaus reikalų ministrui išsakė pasipiktinimą dėl rašinio, kuriame ministerijoje vidutinio rango pareigas užėmęs istorikas rašė: „Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A. Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija)“.

Britanijos, Estijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos ambasadoriai laiške, kurio kopiją gavo BNS, pareiškė, kad šis teiginys prilygsta holokausto neigimui, todėl nusipelno pasmerkimo. Vėliau straipsnį atskirame atvirame laiške pasmerkė ir Lenkijos ambasadorius.

Kilus pasipiktinimui, P.Stankeras paprašė atleisti jį iš darbo ministerijoje, o ministras atsiribojo nuo jo pavaldinio išsakytų minčių.

Savaitraščio „Veidas“ vyriausiasis redaktorius G.Sarafinas teigia, kad P.Stankeras niekada neneigė holokausto, o nesusipratimas įvyko dėl vieno sakinio, kuris buvo klaidingai suprastas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min