Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Genocido dieną litvakai minėjo IX forto muziejuje Kaune

Paroda "Osvencimas" IX forto muziejuje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pasaulio litvakų kongresas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno IX forto muziejuje rugsėjo 24-ąją paminėta Lietuvos žydų genocido diena. Į renginį atvykę IV pasaulio litvakų kongreso, skirto Vilniaus geto atminimo 70-osioms metinėms, dalyviai džiaugėsi, kad tokie minėjimai neleidžia pamiršti Antrojo pasaulinio karo metais vykdyto holokausto, apie vykusias žudynes sužino vaikai, kurie šį žinojimą perduos ateinančioms kartoms.

Renginyje dalyvavo Lietuvos kultūros atašė Kaliningrade Romanas Senapėdis, kurio iniciatyva IX forto muziejuje atidaryta garsios dailininkės Polinos Čiževskajos paroda „Osvencimas“. Į renginį atvykusi menininkė susirinkusiems pati papasakojo apie savo darbus, padėkojo parodos bendraautoriui ir tekstų autoriui Igoriui Barminui.

Pirmą kartą  paroda „Osvencimas“ prieš keletą metų  buvo pristatyta Berlyne šiuolaikinio meno galerijoje „Hohenschönhausen“. Vėliau dailininkės darbai buvo  eksponuojami Šiaurės Pomeranijoje (Vokietija) ir Rusijos miestuose.

Lauke prie IX foro muziejaus vyko Kauno mokyklų moksleivių akcija „Atminties kelias“, kviečianti prisiminti holokausto aukas, prisiminti vietose gyvenusius  žydus, jų kultūrinį, ekonominį, politinį indėlį į miesto ar miestelio gyvenimą iki nacių okupacijos pradžios.

Po oficialiosios dalies apžiūrėję muziejų ir fortą, minėjimo dalyviai aplankė Kaune įsikūrusius Sugiharos namus, buvusią Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų sąjungos „Lietūkis“ garažų teritoriją, kurioje 1941 m. birželio 27 d. buvo nužudytas apie 50 žydų. Buvo atidengta atminimo lenta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min