Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 30d. 08:04

Grigorijus Kanovičius apie Kazio Škirpos alėją Vilniuje: „Jis nebuvo eilinis žudynių vykdytojas“

Grigorijus Kanovičius
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Grigorijus Kanovičius

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas Grigorijus Kanovičius paragino Vilniaus ir Lietuvos visuomenę susitaikyti su istorija ir atsisakyti atminimo ženklų, skirtų su naciais kolaboravusiems asmenims.

„Ir aš, kad ir gyvendamas toli, būdamas Lietuvos respublikos pilietis norėčiau pasisakyti diskusijoje apie poną Škirpą, kurio vardu ir jam atminti sostinėje kažkodėl yra pavadinta alėja“, – laiške, skirtame diskusijos, antradienį vykusios Vilniaus Rotušėje, dalyviams rašė G.Kanovičius.

„Nesirengiu neigti faktų, kad ponas Škirpa asmeniškai nieko nenurenginėjo ir nešaudė nei Paneriuose, nei IX Forte, nei Lietūkio garaže. Bet niekam šiuolaikinėje Vokietijoje neateitų į galvą pavadinti alėją Goebbelso vardu“, – teigė Lietuvos žydų bendruomenės garbės pirmininkas.

„Taip, ponas Škirpa nesišvaistė automatu. Bet jis nebuvo šiaip eilinis žudynių vykdytojas. Ponas Škirpa ir jo vadovaujamas Lietuvos Aktyvistų Frontas, mano nuomone, buvo vienas iš pagrindinių ir aršiausių žudynių įkvėpėjas. Esu giliai įsitikinęs, kad tas, kuris įkvėpė ir kvietė ar kviečia susidoroti su ištisa tauta, niekada ir niekur nėra vertas būti šitaip pagerbtas post mortem“, – rašė G.Kanovičius.

„Tikiu, kad Vilniaus ir Lietuvos visuomenė atitaisys įvykusį nesusipratimą ir mano mylimoje Lietuvos sostinėje nebeliks pagarbos kolaboravusiems su naciais ženklų“, – laišką užbaigė Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordinu apdovanotas rašytojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min