TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gyvųjų maršo“ dalyvė prašė dvigubinti ir trigubinti pastangas kovojant su antisemitizmu

Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniuje viešintys holokaustą išgyvenusių žydų palikuonys pirmadienį lankydamiesi Lietuvos Seime prašė dvigubinti ir trigubinti pastangas, kovojant su antisemitizmu.

„Mes kreipiamės į jus ir tikimės, kad jūs, kaip Jungtinių Tautų dalis, padvigubinsite ir net patrigubinste pastangas sustabdyti antisemitizmą, rasizmą ir nepagarbą kitokiems“, – sakė Vilniaus žydų asociacijos Izraelyje atstovė Miriam Kantor.

Ji apgailestavo, kad antisemitizmas stiprėja visoje Europoje ir pasaulyje.

„Nepaisant to, kad antisemitizmas padarė tiek daug bėdos, tiek daug atnešė aukų, deja, jis plečiasi Europoje ir pasaulyje (...) Turime prisiminti neseną įvykį Prancūzijoje, Tulūzoje. Deja, tam nesimato galo“, – sakė M.Kantor.

Pasak jos, tokių reiškinių atsikratyti galima stiprinant švietimą, intensyviau skleidžiant humanizmo idėjas ir tinkamai nustačius prioritetus.

Sveikindamas „Gyvūjų maršo“ dalyvius Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris pabrėžė, kad radikalai niekada netaps Lietuvos politiniais lyderiais.

Vilniaus žydų asociacijos Izraelyje atstovė dėkojo Lietuvos vyriausybei už jos priimtą įstatymą, pagal kurį bus kompensuojama už Lietuvos žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą, nusavintą totalitarinių nacių ir sovietų režimų, bei neseniai įkurtą fondą, kuris disponuos lėšomis. Pasak M.Kantor, numatyti 128 mln. litai bus panaudoti žydų bendruomenės projektams, tam pačiam švietimui.

Šiemet valstybės biudžete numatyti 3 mln. litų, kurie turėtų būti skirti nuo holokausto ir Stalino režimo nukentėjusiems asmenims.

Įstatyme numatyta kompensacija sudaro apie 30 proc. žydų bendruomenių turėto nekilnojamojo turto, kuris buvo nacionalizuotas ar kitaip neteisėtai nusavintas nacistinio ir sovietinio totalitarinių režimų

„Gyvųjų maršas“ – tai Izraelio Vilniaus ir Vilnijos žydų bendruomenės narių, išgyvenusių holokaustą, ir jų vaikų kelionės į Lietuvą programa. Jau ketvirtą kartą rengiamoje viešnagėje po Lietuvą šiemet dalyvauja per 30 asmenų delegacija iš Izraelio.

„Gyvųjų maršo“ dalyviai aplankys iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyvenusių žydų istorinį, religinį ir kultūrinį palikimą menančias vietas Vilniuje, Kaune ir kitose Lietuvos vietose, ketvirtadienį pagerbs holokausto aukų atminimą Aukštųjų Panerių memoriale, susitiks su Lietuvos valdžios atstovais, jaunimu.

Prieš Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje gyveno per 200 tūkst. žydų, tačiau daugiau nei 90 proc. jų buvo išžudyti nacistinės Vokietijos okupacijos metais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min