Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 8d. 09:34

Įprasmino kultūrų skirtumus

Trečiadienį Vilniuje žiniasklaidai buvo pristatyta valandos trukmės dokumentinė apybraiža „Istoriją kuriame kartu“, kurioje pasakojama apie lenkų, rusų, žydų, karaimų bei totorių kultūrinį paveldą ir savitumą.

Pasak kūrėjų, filmo tikslas – papasakoti apie Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kultūrinį palikimą, apie tolerancijos ir sugyvenimo tradicijas Lietuvoje, kurios siekia dar Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.

„Vytauto Didžiojo laikais į Lietuvą buvo pakviesti totoriai, atvyko karaimai. XVII-XVIII a. Lietuva Europoje buvo žinoma kaip tolerantiška ir demokratinė valstybė. Čia prieglobstį rado Rusijoje persekiojami sentikiai, nuo senų laikų gyveno žydai,lenkai, baltarusiai, ukrainiečiai. Visi jie rado Lietuvoje ne tik galimybę laisvai reikštis, bet ir netrukdomai galėjo puoselėti savo kalbą, kultūrą, religiją“, – apie siekį atskleisti Lietuvos daugiakultūriškumą pasakojo „TV Europa“ direktorius Algirdas Žvinakevičius. Tai jau aštuntasis prodiuserinės kompanijos „TV Europa“sukurtas dokumentinis filmas apie Lietuvos kultūros paveldą. Kino juosta skirta Europos paveldo dienoms.

Filmo režisierė – Janina Lapinskaitė. Filmas dar bus rodomas Kultūros paveldo dienų renginiuose, numatytas demonstruoti per televiziją, o vėliau išleisti DVD. Jo scenarijaus autorė Ala Asovskaja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min