Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 5d. 11:14

„Istorijos miestui ir pasauliui“: Vilniaus pamišimo trikampis

Urbi et orbi vizualas
T.Vaisetos paskaita iš ciklo „Istorijos miestui ir pasauliui“ / LNM nuotr.

Kultūros turiniu išsiskiriantis naujienų portalas 15min kviečia į jau ketvirtąją Vilniui skirtą paskaitą iš ciklo „Istorijos miestui ir pasauliui“, kurį rengia Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi.

Istoriko Tomo Vaisetos paskaita „Sovietinio Vilniaus pamišimo trikampis“ bus tiesiogiai transliuojama šiandien, lapkričio 5 dieną, 18 val. portale 15min ir 15min „Facebook“ paskyroje.

Virtualiai dalyvauti paskaitoje galima čia:

Šis paskaitų ciklas – tai naujo formato projektas, kuriame muziejininkai pristato saugomą vertybę, o istorikai atskleidžia su eksponatu susijusio laikmečio kontekstą. Paskaitas skaito žinomi VU istorikai – rektorius Rimvydas Petrauskas, Alfredas Bumblauskas, Grigorijus Potašenko, Irena Vaišvilaitė, Marija Drėmaitė, Aivaras Ragauskas, Ryšardas Gaidis, Inga Zakšauskienė, Aelita Ambrulevičiūtė, Justina Kozakaitė, Inga Leonavičiūtė, Eligijus Raila, Tomas Vaiseta. Visas šias paskaitas transliuoja naujienų portalas 15min.

Ketvirtoji ciklo dalis nukels į sovietinį Vilnių, kuriame, anot T. Vaisetos, buvo susidaręs savotiškas „pamišimo trikampis“ – psichiatrijos ligoninės, į kurias galėjo patekti ir rezistentai. Vieno iš jų byla ir bus atverta paskaitoje.

A.Terlecko byla / LNM nuotr.
A.Terlecko byla / LNM nuotr.

„Pamišimo trikampis tarp Antakalnio, Kairėnų ir Naujosios Vilnios atsirado iš lėto, iš lėto ir pranyko. Kaip ir Bermudų trikampyje, žmonės čia galėjo pradingti visam laikui. Jame vykdavo neįtikėčiausios istorijos, kuriomis anapus jo gyvenantieji nelabai tikėdavo, nelabai ir domėdavosi. Bent vienai paskaitai galime sugrįžti ir pažiūrėti, kas buvo tas Vilniaus pamišimo trikampis“, – sako T. Vaiseta.

A.Terlecko byla / LNM nuotr.
A.Terlecko byla / LNM nuotr.

Naujo formato paskaitų ciklas skirtas artėjančiam 700 metų Vilniaus gimtadieniui, kuris bus minimas 2023-aisiais. Organizatoriai tikisi, kad ciklas bus iki tol tęsiamas. Projekto idėjos autorius – istorikas Norbertas Černiauskas.

Iš paskaitų ciklo „Istorijos miestui ir pasauliui“ 15min jau transliavo:

Rimvydas Petrauskas. „Vilnius viduramžiais: valdovo miestas ir miestiečių savivalda“

Alfredas Bumblauskas. „1920-ieji: 40 Lietuvos dienų sostinėje. Ar galėjo rastis alternatyva Vilniaus problemai?“

Grigorijus Potašenko. „Sentikių pėdsakai šių dienų Vilniaus erdvėse ir lietuviškoje savimonėje“


Paskaitų ciklas „Istorijos miestui ir pasauliui“ – jau antrasis bendras per pastaruosius mėnesius 15min ir Vilniaus universiteto projektas. Kartu su VU Verslo mokykla naujienų portalas plėtoja iniciatyvą VERSLI ŠEIMA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min