TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Basanavičiaus premiją siūloma skirti archeologui Vykintui Vaitkevičiui

Knygos viršelis
URM nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kultūros ir meno taryba siūlo šiemetinę valstybinę Jono Basanavičiaus premiją skirti archeologui, istorikui Vykintui Vaitkevičiui.

Tokį sprendimą šią savaitę taryba priėmė vienbalsiai.

V.Vaitkevičių siūloma premija įvertinti už kūrybinę, mokslinę ir švietėjišką veiklą etninės kultūros srityje, etninės kultūros tradicijų plėtojimą.

Jo kandidatūrą pateikusi Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedra teigia, kad V.Vaitkevičius jau porą dešimtmečių intensyviai ir vaisingai dirba įvairiuose su etninės kultūros tyrimais bei puoselėjimu susijusiuose baruose.

„Jis organiškai susiejo senųjų šventviečių, laidosenos ir kitų religijos sričių, etnologijos, kalbotyros, folkloro, mitologijos, sakytinės istorijos, kultūrinės atminties ir geografijos tyrimas“, – rašoma teikime.

Sprendimą dėl premijos laureato priims Vyriausybė.

Valstybinė J.Basanavičiaus premija įsteigta 1992 metais.

Premija skiriama kasmet Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems lietuviams už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, tyrinėjimu, bei kūrybinę ir mokslinę etninės kultūros veiklą.

J.Basanavičiaus premija skiriama kasmet iki lapkričio 15 dienos, įteikiama lapkričio 23-iąją – J.Basanavičiaus gimimo dieną.

Premijos yra 500 bazinės socialinės išmokos dydžio – 65 tūkst. litų. Kartu su premija įteikiami premijos laureato ženklelis ir diplomas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min