Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 7d. 21:59

Japonijos propagandos galia: iš 14 tūkst. salos gynėjų į nelaisvę pavyko paimti tik 400

Pirmoji JAV karių banga puolant Peleliu salą
Wikimedia Commons nuotr. / Pirmoji JAV karių banga puolant Peleliu salą

Nuo pat 1868-ųjų, kuomet Japonijoje pilietinio karo metu (vadinamasis „Bošino karas“) buvo atkurtas tenno valdymas („Dangiškasis Imperatorius“, maždaug taip reikėtų versti šalies valdovo pavadinimą), ginkluotosios pajėgos vaidino vis didesnį vaidmenį šalies gyvenime. Modernėjančio pasaulio fone, su prancūzų, vokiečių bei italų pagalba ir didžiuliu noru tobulėti, jau po kelių dešimtmečių Japonijos Imperijos karinė mašina tapo grėsmingiausia jėga Azijoje.

Grėsmingiausios karinės pajėgos, žinia, neskirtos žygiuoti paraduose ar rinkti ryžius laukuose. Imperijos jėga ir ramstis privalo kultūringai remti savo valstybės politiką, o nesuprantantiems pademonstruoti, kaip ta parama atrodo.

Valstybiškai skatinama šintoizmo religija tapo priemone Japonijos gyventojus vienyti nacionaliniu pagrindu ir svarbia sudedamąja dalimi kariniam patriotiškumui skatinti.

Įberkime į bendrą katilą „bushido“ – kario kelio sąvoką ir mistifikuotą senovės samurajų šlovinimą, aštrumui pridėkime Hakkō Ichiu – politinę XX amžiaus pirmos pusės koncepciją apie tai, kad „Imperatorius – tai visų 8 pasaulio kampų atrama ir valdovas“ bei patiekime su „Amau doktrina“ – oficialia tuometinės Japonijos politika, kuri teigė, kad šalis yra vienintelis taikos garantas visoje Azijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

02:21
08:39
14:28

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min