TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune – pirmasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas

Vytauto Didžiojo universitetas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vytauto Didžiojo universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 23–25 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto patalpose vyks Tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas, skirtas istorijai, politiniams ir socialiniams mokslams.

Į renginį atvyks apie du šimtus Baltarusijos mokslininkų, užsiimančių Baltarusijos ir Vidurio Rytų Europos tyrimais. Renginyje taip pat dalyvaus VDU dėstytojai bei mokslininkai, dirbantys sociologijos, politikos mokslų, istorijos bei idėjų istorijos srityse. Kongrese vyks diskusijos regioninio vystymosi, Baltarusijos santykių su kitomis šalimis ir kitais aktualiais klausimais.

Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros docentas Rūstis Kamuntavičius džiaugiasi, kad į Kauną pirmą kartą atvyksta toks didelis skaičius Baltarusijos mokslininkų ir opozicijos intelektualų. „Kaune bus diskutuojama tokiomis temomis, kuriomis mokslininkai negali taip atvirai ir laisvai diskutuoti savo gimtojoje šalyje – Baltarusijoje,“ – sako R. Kamuntavičius.

Vienas iš pagrindinių kongreso tikslų – paskatinti efektyvesnę politinių, socialinių ir humanitarinių mokslų tyrinėtojų bei ekspertų integraciją. Dar svarbiau yra tai, kad kongresas prisidėtų prie geresnio Baltarusijos supratimo regiono ir pasaulio akademiniuose bei visuomeniniuose sluoksniuose.

Kongrese numatytos aštuonios sekcijos, suskirstytos tematiškai: Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė: faktas ir idėja; Baltarusijos modelis – dviejų dešimtmečių apibendrinimas; Baltarusija: užsienio politika ir regioninis bendradarbiavimas; Vidurio Rytų Europos nacija: bendruomenė ir identitetas; Atmintis ir praeities realybė: Baltarusija ir Vidurio Rytų Europa; Baltarusiška kultūra: strategija šiuolaikinėje visuomenėje; Socialinės strategijos ir strategijos medijose; Įvairovės politika Vidurio Rytų Europoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min