-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kazimieras Motieka: po Sausio įvykių Michailas Gorbačiovas apdovanojo sovietų pareigūnus

Po tragiškų Sausio įvykių Lietuvoje 1991 metais Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas apdovanojo aukštus SSRS pareigūnus „už drąsius ir ryžtingus veiksmus“ Vilniuje, ketvirtadienį Seime vykusioje konferencijoje sakė Kovo 11-osios Akto signataras Kazimieras Motieka.
1991 m. sausis
1991 m. sausis / Alfredo Girdziušo nuotr.

Jo teigimu, 1991 metų vasario 4 dieną M.Gorbačiovo įsaku SSRS vidaus reikalų ministrui Borisui Pugo suteiktas generolo pulkininko laipsnis, o SSRS sausumo kariuomenės vadui ir gynybos ministro pavaduotojui Valentinui Varenikovui, 107-ajai divizijai pareiškta padėka.

„Šie faktai akivaizdžiai liudija, kas planavo agresiją prieš Lietuvą, kas ir kaip ją įgyvendino ir kas už tai turi būti atsakingas. Šie faktai liudija ir tai, kodėl sausio 11-13 dienomis M.Gorbačiovas „miegojo“, „pietavo“ ar kitaip buvo „užimtas“ ir į V.Landsbergio telefoninius skambučius vengė atsakyti“, – ketvirtadienį kalbėjo K.Motieka.

Signataras teigė, kad agresiją prieš Lietuvą sovietų valdžia planavo dar 1990 metais. Tai įrodo Rusijos karinių ekspertų, mokslininkų ir politikų išvados.

Signataras teigė, kad agresiją prieš Lietuvą sovietų valdžia planavo dar 1990 metais. Tai įrodo Rusijos karinių ekspertų, mokslininkų ir politikų išvados.

Ketvirtadienį Seimo Kovo 11-osios salėje vyksta 1990-1991 metų Lietuvos valstybės gynėjų konferencija „Atmintis gyva“. Pranešėjai apžvelgia laisvės gynimą 1991-aisiais, aptaria Kauno ir Klaipėdos miestų gynybos organizavimą, istorinės atminties išsaugojimą bei perdavimą ateinančioms kartoms.

Penktadienį, sausio 13-ąją, Lietuvoje bus minima Laisvės gynėjų diena, skirta pagerbti žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius