TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdietis tikina pajūryje suradęs lobį

Pajūryje aptikta gintaro gabalų krūvelė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Pajūryje aptikta gintaro gabalų krūvelė
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdietis Aivaras Kurskis Giruliuose kasinėdamas smėlį prie Antrąjį pasaulinį karą menančių gynybinių įtvirtinimų aptiko sutrūnijusią dėžutę, iš kurios pažiro krūva gintaro gabalų. Įtariama, kad lobį daugiau nei prieš pusę amžiaus pakasė čia tarnavęs kariškis.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Aivaras Kurskis kasinėdamas smėlį nuo įtvirtinimų aptiko įdomų radinį.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Aivaras Kurskis kasinėdamas smėlį nuo įtvirtinimų aptiko įdomų radinį.

Klaipėdietis atkasinėjo smėlį nuo buvusių karinių įtvirtinimų. Atsikasęs iki maždaug pusantro metro gylio vyriškis pamatė sutrūnijusio medžio plokšteles, kurios pajudintos išsyk subyrėjo. Perbraukęs ranka klaipėdietis pamatė krūvelę gintaro gabalėlių. Teigiama, kad radinys sveria daugiau nei kilogramą. Pasverti dar niekas nespėjo. Kai kurie gintaro gabalai – masyvūs, kai kurie ir su kolekcionierių ir juvelyrų itin vertinamais inkliuzais. 

„Atrodė lyg viskas būtų sudėta į dėžutę. Galėjo čia pragulėti labai ilgai – nuo karo laikų. Galbūt čia tarnavęs vokiečių karys prisirinko prie jūros, viską sudėjo į dėžutę ir pakasė. Gal tikėjosi kada parsigabenti į namus“, – teigė klaipėdietis, besidomintis karybos istorija. 

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Aivas yra aptikęs ir kario žetoną, panaaų į aį.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Aivas yra aptikęs ir kario žetoną, panašų į šį.

Tarp gintaro gabaliukų buvo ir metalinė detalė, spėjama, tokia, kaip ir tvirtinta ant vokiečių kariškių batų pado. Ši detalė tarsi įrodo, kad radinį paslėpė vokiečių karys. Tarp gintaro gabaliukų pakliuvo ir storas stiklo gabalas. Radinį aptikęs klaipėdietis mano, kad čia tiesiog lango gabalėlis.

Prieš kelias savaites šioje vietoje Aivaras surado kitą įdomų radinį – butelį su meilės laišku. Netrukus atsirado ir laiško autoriai. Paaiškėjo, kad prieš šešiolika metų laišką rašę mylimieji – iki šiolei kartu. 

Naująjį radinį A.Kurskis ketina perduoti „Memel Nord“ organizacijai, kuri rengia ekskursijas po vadinamąją Juodąją tvirtovę Giruliuose. 

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Metalinė bato apkausto dalelė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Metalinė bato apkausto dalelė

Klaipėdietis yra radęs ir daugiau įdomybių. Brangiausias jam radinys – kareiviškas žetonas. Metalinė plokštelė su kareivio kodu buvo kabinama ant kaklo. Kariui žuvus, dalis plokštelės buvo perlaužiama ir paimama. Likusioji laidojama kartu su kariu. A.Kurskis rado tik pusę plokštelės...

„Mėgstu ieškoti įdomybių, dažnai pasivaikščioju prie bėgių, kuriais kadaise kursavo traukiniai, taip esu aptikęs įvairių šovinių“, – sakė pašnekovas. 

Anot gido, organizuojančio gintarų gaudymo kursus, Igorio Osnačo, aptiktas radinys su gintaro gabaliukais – nėra kuo nors ypatingas. „Jei tai būtų kilogramai, maišų maišai – tada tikrai būtų verta specialistų dėmesio. Čia greičiausiai radinį pakasė kareivukas, matyt, tikėjosi, kad ateityje parsiveš kaip suvenyrą namo. Nemanau, kad tai sudomintų ir archeologus. Tačiau kita vertus, toks radinys – įdomi naujiena“, – sakė jis 15min.lt. I.Osnačas žadėjo pats susitikti su radinį aptikusiu klaipėdiečiu ir apžiūrėti gintarą.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Pajūryje aptikti gintaro gabalai
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Pajūryje aptikti gintaro gabalai

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Giruliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min